Skip to main content
ogłoszenia

10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 czerwca 2023

By 11 czerwca, 2023No Comments

1. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o 17.30.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przebiegu procesji w czasie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Bożego Ciała.

3. Z okazji 109 rocznicy urodzin naszego pierwszego Proboszcza  Parafia i Fundacja „Przyjaciele Alego” zapraszają w piątek (16.06)na Mszę św. o 8 w intencji beatyfikacji księdza Aleksandra Fedorowicza.

4. Z radością informujemy, że pracujący od wakacji w naszej parafii praktykant – pan Patryk Dąchór, został przyjęty na 6 rok do Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, gdzie po wakacjach będzie kontynuował swoje przygotowanie do kapłaństwa. Jednocześnie informujemy, że w czasie Uroczystości Bożego Ciała otrzymał prawo (i obowiązek:) noszenia sutanny. Polecamy go serdecznej modlitwie Parafian.

5.  Powstaje Izabelińska Rada Seniorów! Wójt Gminy Izabelin zaprasza wszystkich zainteresowanych działaniem w Izabelińskiej Radzie Seniorów na spotkanie w piąte (16.06) o 16 do sali widowiskowej CKI. Gminna rada seniorów reprezentuje środowiska senioralne z terenu gminy. Członkowie rady przyjmują zgłoszenia o problemach i oczekiwaniach seniorów. Pełnią także rolę konsultacyjną i doradczą dla władz gminy w sprawach dotyczących osób starszych. Rada ma tworzyć warunki do tego, by seniorzy aktywnie uczestniczyli w życiu społecznym, ma ich również wspierać w podejmowaniu wspólnych inicjatyw lokalnych. Członkiem gminnej rady seniorów może zostać: mieszkaniec gminy, który skończył 60 lat; przedstawiciel organizacji, która w statucie ma zapisane działania na rzecz osób starszych.

6. Przyjmujemy intencje na drugą połowę roku. Można je zamawiać w kancelarii lub zakrystii (po Mszy św.).

7. Przygotowujemy inwentaryzację i mapę cmentarza. Dziękujemy wszystkim, którzy w niej pomogli, dostarczając w terminie potrzebne informacje. Osoby, które nie zdążyły tego uczynić, także będące dzierżawcami miejsc, na których nikt jeszcze nie jest pochowany, w dalszym ciągu prosimy o kontakt w kancelarii!

8. Zapraszamy po nabożeństwie czerwcowym na: spotkania biblijne – w każdy poniedziałek w salce w domu parafialnym. Katechezy dla dorosłych zostały zawieszone do odwołania.

9. Fundacja „Przyjaciele Alego” oferuje bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.

10. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.