Skip to main content
ogłoszenia

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 września 2023

By 16 września, 2023No Comments

1Są jeszcze wolne intencje na Msze św. w dni powszednie w październiku, listopadzie i grudniu. Zapraszamy do zakrystii po Mszach lub do kancelarii.

2. Informujemy, że intencje na pierwsze półrocze 2024r. będziemy przyjmować od 3 listopada. Do końca października można zamawiać Msze gregoriańskie na przyszły rok. Są jeszcze wolne terminy. Wypominki będziemy przyjmować od początku października.

3. Fundacja Przyjaciele Alego dziękuje parafianom i gościom za szczodre wsparcie modernizacji Kawiarenki u Alego, podczas  zbiorki przed kościołem w ostatnią niedzielę. W sumie zebraliśmy 2662,50 zł.

4. Ministrantów, lektorów i kandydatów zapraszamy na zbiórki ministranckie w soboty o 10.

5. Msza św. i spotkanie dla młodzieży przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy w  niedzielę 24 września o 18.

6. Kandydatów (uczniów klas 8 i szkół średnich), którzy chcą rozpocząć kurs przygotowania do sakramentu Bierzmowania zapraszamy w niedzielę 1 października o 18.

7. Schola parafialna zaprasza na próby dzieci i młodzież w wieku szkolnym w soboty o 10 do domu parafialnego.

8.Prosimy o zgłaszanie w zakrystii i telefonicznie chorych, którzy chcieliby przyjmować Komunię św. w domu.

9. Zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa do rozpoczęcia formacji w ramach ruchu Domowego Kościoła.  (www.dk.oaza.pl/krotko-o-dk). Nowy Krąg Domowego Kościoła swoją formację rozpoczyna we wrześniu. Chętnych zapraszamy do kontaktu z ks. Grzegorzem, lub mailowo: czernekgrzegorz@gmail.com .

10. Przeprowadziliśmy inwentaryzację i przygotowaliśmy mapę cmentarza. Niedługo mapa zostanie udostępniona na odnowionej stronie www Parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy w niej pomogli, dostarczając potrzebne informacje. Osoby, które nie zdążyły tego uczynić w dalszym ciągu prosimy o kontakt w kancelarii!

11.Od października, po zakończeniu prac w budynkach parafialnych, ruszą też spotkania biblijne (w poniedziałki o 19) i katecheza dla dorosłych (we wtorki o 19).

12. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.

13. Przypominamy, że prasę katolicką można nabyć w zakrystii.