Skip to main content
ogłoszenia

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 października 2023

By 14 października, 2023No Comments

1. Dziś w naszej Ojczyźnie obchodzony jest XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Dziś przed kościołami będzie prowadzona zbiórka do puszek na program stypendialny Dzieła Nowego Tysiąclecia, dla utalentowanej, ubogiej młodzieży.

2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o 18, natomiast w niedziele o 17.15 – przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy dzieci do udziału w nabożeństwach i konkursie różańcowym. Przygotowaliśmy dla Was plansze, które zapełniać będziecie naklejkami otrzymanymi podczas codziennych nabożeństw różańcowych. W sposób szczególny zachęcamy dzieci do włączenia się w tę modlitwę we wtorki i czwartki.

3. Dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św., serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, zwłaszcza w czwartki po Mszy św. o 18. Ich rodziców zapraszamy do udziału w spotkaniach, które odbywają się w drugie środy miesiąca o 19 w kościele.

4. Są jeszcze wolne intencje na Msze św. w dni powszednie w listopadzie i grudniu. Zapraszamy do zakrystii po Mszach lub do kancelarii. Jednocześnie informujemy, że intencje na pierwsze półrocze 2024r. będziemy przyjmować od 3 listopada. Do końca października można zamawiać Msze gregoriańskie na przyszły rok. Są jeszcze wolne terminy. Przyjmujemy już wypominki.

5. Ministrantów, lektorów i kandydatów zapraszamy na zbiórki ministranckie w soboty o 10.  Także Schola parafialna zaprasza na próby dzieci i młodzież w wieku szkolnym w soboty o 10 do domu parafialnego.

6. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.

7. Zapraszamy na spotkania biblijne (w poniedziałki o 19) i katechezę dla dorosłych (we wtorki o 19) – w domu parafialnym ( w październiku po Różańcu).

8. Przypominamy, że prasę katolicką można nabyć w zakrystii.