Ponieważ dzieło odkupienia ludzi i doskonałego uwielbienia Boga Chrystus dokonał przez paschalne misterium swej Męki, przez które umierając zniweczył naszą śmierć i zmartwychwstając przywrócił nam życie. Święte Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt roku liturgicznego. Takie znaczenie jak niedziela ma w roku liturgicznym Uroczystość Wielkanocy. Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się od Wieczornej Mszy Wieczerzy Paschalnej, ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i kończy się Nieszporami Zmartwychwstania Pańskiego.
Wielki Czwartek
Wraz z całym Kościołem obchodzimy pamiątkę dnia, w którym nasz Pan Jezus Chrystus zasiadł ze swoimi uczniami do stołu, aby podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowić Kapłaństwo i Najświętszą Ofiarę Eucharystyczną. Liturgia w Wielki Czwartek rozpoczyna się o godz. 18.00. Po modlitwie po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ołtarza przechowania tzw. Ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy potrwa do godz. 20.00.
Wielki Piątek Męki Pańskiej
Od najdawniejszych czasów Kościół powstrzymuje się w tym dniu od sprawowania Mszy św. W Wielki Piątek nasz Pan Jezus Chrystus wziął na swe ramiona krzyż i poniósł na nim śmierć dla naszego zbawienia. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym Kościele o godz. 18.00. Za udział w Adoracji i ucałowaniu Krzyża można zyskać odpust zupełny. W Wielki Piątek, a jeśli to możliwe także i w Wielką Sobotę, aż do Wigilii Paschalnej wszędzie zachowuje się post paschalny – powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Ofiary złożone podczas Adoracji Krzyża będą przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. Na zakończenie obrzędów liturgii Wielkiego Piątku, zostanie zaśpiewana jedna część Gorzkich żali. Adoracja Pana Jezusa w Grobie potrwa od zakończenia Liturgii do godz. 20.00.
Wielka Sobota
Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Bardzo proszę o przyniesienie ze sobą świec, które będą potrzebne przy odnowieniu przyrzeczeń chrztu świętego. Za udział w tym odnowieniu podczas Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie miało miejsce od godz. 9.00, co pół godziny do godz. 14.00. W czasie poświęcenia pokarmów można się będzie zaopatrzyć w świece wielkanocne Caritas i wodę święconą.
Niedziela Wielkanocna
W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 rozpocznie się procesja rezurekcyjna, która jest uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego. Po procesji, w intencji parafian i sympatyków naszego Kościoła, zostanie odprawiona Msza św. rezurekcyjna. Bardzo proszę o zaangażowanie się w przygotowanie uroczystości: panów z asysty kościelnej, lektorów, ministrantów, szafarzy, dziewczynek do sypania kwiatów, strażaków, pań z Kół Żywego Różańca, III Zakonu św. Franciszka, grupy modlitewne, oraz wszystkich parafian.
W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy św. o godz. 8.30, natomiast w Poniedziałek Mszy św. o 12.45.