Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z niedzieli 01. września 2013 roku

| 01.09.2013, 17:16:50

Ogłoszenia parafialne z XXII Niedzieli zwykłej – 01. września 2013 roku

1.  Dzisiaj przypada 74. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych i pomordowanych w czasie wojny. W tej intencji będziemy się także modlić podczas dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu (po Sumie) z racji I. niedzieli miesiąca.

2.  Od tej niedzieli (01.IX.) będziemy ponownie odprawiać Mszę św. o godz. 12:45 ze szczególnym udziałem Dzieci i Rodziców.

3.  Zapraszamy młodzież i dzieci Zespołu Szkół w Izabelinie na Msze św. rozpoczynające  nowy rok szkolny i katechetyczny, które odprawimy już jutro, w poniedziałek (02.IX). Zaproszenie kierujemy także do Dyrekcji, wszystkich Nauczycieli, Katechetów i Pracowników administracji oraz Rodziców. Gimnazjalistów zapraszamy na godz. 8:00, a dzieci ze Szkoły Podstawowej na godz. 18:00. Na zakończenie każdej Mszy pobłogosławimy samych uczniów oraz ich nowe książki i przybory szkolne.

4.  W tym tygodniu we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła a w I. piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16:00 i Msza św. dla dzieci o godz. 17:00.

5.  W I. piątek miesiąca zapraszamy też nową grupę Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania
z klas III gimnazjum na Mszę św. wotywną do Serca Pana Jezusa na godz. 18:00 i spotkanie formacyjne po Mszy św. w Domu Parafialnym. Oczywiście z indeksami!

6.  W I. sobotę miesiąca (07.IX) Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8:00. Tego dnia, po wakacyjnej przerwie, ponownie odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
W zakrystii można też zgłaszać nowe osoby oczekujące na wizytę kapłana u osób chorych w domu. W I. sobotę wieczorem tradycyjna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Domu parafialnego po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00. Zapraszamy!

7.  Po wakacyjnej przerwie wznawiają też swoją działalność grupy parafialne: Kandydatów do Bierzmowania (w wieku ponadgimnazjalnym),  schola dziecięca oraz  ministranci . Spotkanie scholi oraz ministrantów w sobotę o godz. 10:00. Stara grupa Kandydatów do Bierzmowania, którzy od roku uczestniczą już w przygotowaniu, będzie miała swoje spotkanie w przyszłą niedzielę (08.IX) bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 w kościele.

8.  Na bazie wspólnie spędzonych wakacyjnych rekolekcji w Wetlinie chcemy też rozpocząć w naszej Parafii działalność Grupy Rodzin, do której zapraszamy wszystkie osoby poszukujące w Roku Wiary pogłębienia swojej duchowości. Spotkania będą się odbywać co tydzień, we czwartki, po Mszy św. wieczornej, ok. 18:45. Ks. Robert zaprasza wszystkich zainteresowanych.

9.  Jak możemy sami zobaczyć, odnowiliśmy nieco naszą dzwonnicę. Drugi etap prac wykończeniowych, jeśli pozwolą na to zbierane środki, rozpocznie się na początku września. Chcielibyśmy zakończyć wszystkie prace przed uroczystością odpustową, którą w tym roku będziemy obchodzić 06.X. „Bóg zapłać!” za wszystkie sukcesywnie przekazywane ofiary.

10.Taca w przyszłą niedzielę będzie zbierana na potrzeby Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

ks. Stanisław Dębicki, Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.