Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z niedzieli 08. września 2013 roku

| 07.09.2013, 12:17:25

Ogłoszenia parafialne z XXIII. Niedzieli zwykłej - dnia 08. września 2013 roku

1.  W najbliższą sobotę obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu o godz. 15:30 odbędzie się doroczna uroczystość patriotyczno-religijna na Cmentarzu-mauzoleum
w Palmirach. Mszę św. odprawi i homilię wygłosi Ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Po Eucharystii będzie miała miejsce część patriotyczna z udziałem pododdziałów reprezentacyjnych Wojska Polskiego Dowództwa Garnizonu Warszawa.

2.  Naszej uroczystości odpustowej ku czci św. Franciszka z Asyżu w dniu 06. października b.r. tj. w niedzielę, będzie przewodniczył Ks. Prałat dr Józef Górzyński, moderator wydziałów duszpasterskich Kurii Metropolitalnej Warszawskiej i dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego. Msza św. będzie sprawowana z oprawą muzyczną Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Po Eucharystii odbędzie się koncert w wykonaniu Chóru, na który złożą się pieśni religijne, patriotyczne i wojskowe.

3.  Młodzież naszej Parafii do Sakramentu Bierzmowania przystąpi 21. listopada w czasie Mszy św. o godz. 18:00. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski.

4.  08. czerwca 2014 roku w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość I. Komunii św.

5.  Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I. Komunii św. swoje uroczystości rocznicowe będą obchodziły 15. czerwca 2014 roku w czasie Mszy św. o godz. 12:45.

6.  Stara grupa Kandydatów do Bierzmowania, którzy od roku uczestniczą w przygotowaniu, będzie miała swoje spotkanie dziś bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 w kościele.

7.  Grupa Rodzin zaprasza na spotkania w czwartek (12.IX.) po Mszy św. wieczornej ok. 18:45.

8.  Na pierwsze po wakacjach spotkanie w piątek (13.IX.) zaprasza Wspólnota Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym „Kanaan”. W programie: Msza św. w kaplicy domu parafialnego o godz. 19:30 i słodka agapa w salce po Mszy św.

9.  Składam serdeczne podziękowania za ofiary na rzecz prac przy dzwonnicy.

10.Przyjmujemy już intencje mszalne na 2014 rok.

11.Zgodnie z dekretem Ks. Kardynała Kazimierza Nycza od dziś zamieszka w domu parafialnym Ks. Rafał Krawczyk, który będzie pełnił posługę w Ordynariacie Wiernych Obrządku Wschodniego. Księdza Rafała serdecznie witamy, zapewniamy o naszej życzliwości i gościnności.

12.„Bóg zapłać!” za ofiary złożone dziś na tacę, które będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

13.Z treścią ogłoszeń parafialnych można się też zapoznać na stronie internetowej Parafii oraz
w gablocie przed kościołem.

ks. Stanisław Dębicki, ProboszczMSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.