Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XVI Niedzieli Zwykłej - 23.07.2017

Piotr Włusek | 22.07.2017, 20:48:01

1.  Z racji przypadającego w tym tygodniu dnia automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych, których patronem jest św. Krzysztof, będziemy w ich intencji modlić się w najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 830. Po Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. W czasie Mszy św. będziemy prosili Pana Boga by strzegł ich od niebezpieczeństw i darzył obfitym błogosławieństwem wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Będziemy też dziękować Panu Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże. Tę wdzięczność okażemy nie tylko przez modlitwę i udział w Eucharystii, ale także poprzez udział w akcji „św. Krzysztof – jeden grosz za jeden km szczęśliwej jazdy” na pojazdy dla polskich misjonarzy, pracujących na różnych kontynentach. Ofiary na ten cel, będzie można złożyć za tydzień po każdej Mszy św. do puszek przed kościołem.

2.  W najbliższą środę obchodzimy wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z racji ich patronów.

3.  Modlitewne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się 25 lipca o godz. 1600 w Domu Parafialnym. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

4.  W przyszłą niedzielę 30 lipca o godz. 1100 odbędzie się V koncert organowy Jana Mateusza Królaka – naszego organisty. Ofiary złożone podczas tego koncertu, przeznaczone będą na remont i konserwację organów piszczałkowych w naszym kościele. Serdecznie zapraszam.

5.  Także w przyszłą niedzielę o godz. 1900 po Mszy św. o godz. 1800 w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach tegorocznej, trzynastej edycji Festiwalu Muzycznego „W krainie Chopina”. Usłyszymy wyjątkowy i niezwykle rzadko spotykany zestaw instrumentów: harfę i klawesyn w duecie, który tworzy rodzeństwo Julia i Stanisław Łopuszyńscy. Serdecznie zachęcam do udziału w koncercie, który dostarczy nam wielu przeżyć artystycznych i duchowych. Wstęp wolny, serdecznie zapraszam.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.