Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XVII Niedzieli Zwykłej - 30.07.2017

Piotr Włusek | 30.07.2017, 14:20:01

1.  Z racji przypadającego w ubiegłym tygodniu dnia automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych, których patronem jest św. Krzysztof, dziś w czasie Mszy św. o godz. 830 będziemy modlić się w ich intencji. Po Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. W czasie Mszy św. będziemy prosili Pana Boga by strzegł ich od niebezpieczeństw i darzył obfitym błogosławieństwem wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Dziękujemy też Panu Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże. Tę wdzięczność okazujemy nie tylko przez modlitwę i uczestnictwo w Eucharystii, ale także poprzez udział w akcji „św. Krzysztof – jeden grosz za jeden km szczęśliwej jazdy” na pojazdy dla polskich misjonarzy, pracujących na różnych kontynentach. Ofiary na ten cel, będzie można złożyć dziś po każdej Mszy św. do puszek przed kościołem.

2.  Dziś o godz. 1100 odbędzie się V koncert organowy Jana Mateusza Królaka – naszego organisty. Ofiary złożone podczas tego koncertu, przeznaczone będą na remont i konserwację organów piszczałkowych w naszym kościele. Serdecznie zapraszam.

3.  Dziś o godz. 1900 po Mszy św. o godz. 1800 w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach tegorocznej, trzynastej edycji Festiwalu Muzycznego „W krainie Chopina”. Usłyszymy wyjątkowy i niezwykle rzadko spotykany zestaw instrumentów: harfę i klawesyn w duecie, który tworzy rodzeństwo Julia i Stanisław Łopuszyńscy. Serdecznie zachęcam do udziału w koncercie, który dostarczy nam wielu przeżyć artystycznych i duchowych. Wstęp wolny, serdecznie zapraszam.

4.  1 sierpnia tj. we wtorek, obchodzimy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych i pomordowanych w Powstaniu. W godzinę „W” (1700) zostaną włączone dzwony w naszym kościele. Zatrzymajmy się w tym czasie na chwilę zadumy i modlitwy, składając w ten sposób hołd Powstańcom.

5.  W tym tygodniu przypadaI piątek miesiąca. Spowiedź Święta w godz. 1730-1800. Po Mszy św. o godz. 1800 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

6.  Najbliższa sobota jest I sobotą miesiąca. Po Eucharystii sprawowanej o godz. 1800 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 2000.

7.  Kontynuowane są prace związane z odnowieniem schodów przed głównym i bocznym wejściem do kościoła. Do wykonania zostały jeszcze fugi. Szczegóły i koszt podam w najbliższą niedzielę.

8.  Najbliższa niedziela jest świętem Przemienienia Pańskiego.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.