Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XXIV Niedzieli Zwykłej - 17.09.2017

Piotr Włusek | 16.09.2017, 15:28:30

1.  Dziś o godz. 1100 odbędzie się VI Koncert organowy Jana Mateusza Królaka. Serdecznie zapraszam.

2.  Również dziś o godz. 1600 Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza zaprasza do Centrum Kultury Izabelin na projekcję filmu o ks. Tadeuszu Fedorowiczu – bracie ks. Alego, pt. „Dobrowolnie za Ural”. Wstęp jest wolny. Spotkanie i dyskusję panelową po filmie poprowadzi dziennikarka p. Aldona Ciborowska.

3.  Fundacja zaprasza młodzież, która chciałaby uczestniczyć w warsztatach pisania ikon. Warsztaty będzie prowadziła jako wolontariuszka p. Urszula Żakowska. Przewidziana jest jedynie miesięczna opłata ok. 50 zł od osoby materiały potrzebne do tych warsztatów. Pierwsze spotkanie informacyjne, odbędzie się w piątek 22 września o godz. 1900 w sali na plebanii.

4.  Zapraszam na spotkanie Misji św. Teresy – wspólnoty modlącej się za kapłanów, w środę 20 września po wieczornej Mszy św. w programie nieszpory i katecheza formacyjne. Zachęcam nowe osoby do włączenia się do tej ważnej misji w Kościele jaką jest modlitwa za kapłanów i kleryków.

5.  W dniu dzisiejszym obchodzimy 78 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych i pomordowanych.

6.  W dzisiejszą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, a także obchodzimy dzień środków oddziaływania społecznego.

7.  W dniu jutrzejszym przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski a także patrona Archidiecezji Warszawskiej. Św. Stanisław Kostka patronuje również dzieciom i młodzieży. Zachęcam dzieci i młodzież do udziału we Mszy św. o godz. 1800.

8.  W najbliższy piątek o godz. 1000 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci, rodziców oraz pracowników Gminnego Przedszkola w Izabelinie z okazji 70-lecia jego istnienia.

9.  W sobotę 23 września odbędzie się doroczna uroczystość religijno-patriotyczna na Cmentarzu Wojennym w Laskach. Uroczystość jest organizowana w rocznicę walk pułków kawalerii Armii „Poznań” pod Pociechą, Sierakowem, Truskawiem i Laskami. W programie: godz. 1130 – Msza św. polowa sprawowana w intencji Ojczyzny i poległych i jej obronie, następnie odczytany zostanie Apel poległych.

10.  W niedziele 24 września po Mszy św. o godz. 1130, ks. Jerzy zaprasza ministrantów wraz z rodzicami na spotkanie dotyczące organizacji służby liturgicznej w naszej parafii.

11.  Również w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1800, ks. Jerzy zaprasza na spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami. Po Eucharystii będzie miało miejsce spotkanie informacyjne.

12.  W najbliższą środę kończy praktykę akolicką alumn Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie – Maciej Kulesza. Za wszelkie dobro, które było udziałem księdza akolity w naszej parafii, składam serdeczne Bóg zapłać. Życzę Bożego błogosławieństwa na dalszej drodze zmierzającej ku kapłaństwu. Księże Macieju, drzwi naszego kościoła i plebani są zawsze dla Ciebie otwarte. Zapraszamy.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.