Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XXVI Niedzieli Zwykłej - 01.10.2017

Piotr Włusek | 30.09.2017, 15:01:58

1.  W dniu dzisiejszym rozpoczynamy miesiąc październik, który jest poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawiane po Mszy wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 1100. W środy i piątki na Mszę św. o godz. 1800 a później na nabożeństwo, zapraszam dzieci i młodzież, natomiast we wtorek dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej oraz ich rodziców.

2.  Dziś po Msz św. o godz. 1130, ks. Jerzy zaprasza na spotkanie chłopców, którzy w przyszłości chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci. Szczególne zaproszenie kierowane jest do uczniów klas 2 i 3 Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami.

3.  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1715.

4.  W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca udamy się do chorych z posługą sakramentalną.

5.  W sobotę 7. października organizowana jest ogólnopolska akcja modlitwy pod hasłem „Różaniec do granic”. Zapraszam do włączenia się w to dzieło w naszej parafii. W przeddzień odpustu parafialnego, zapraszam wszystkich chętnych do naszej świątyni w godz. 1400 - 1600 na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Z racji na to nadzwyczajne spotkanie modlitewne, adoracji i nabożeństwa różańcowego po Mszy św. wieczornej nie będzie.

6.  Naszej dorocznej uroczystości odpustowej ku czci św. Franciszka z Asyżu za tydzień w niedzielę, będzie przewodniczył ks. dr Paweł Rytel-Andrianik – Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Msza św. w intencji parafian oraz sympatyków naszego kościoła, zostanie odprawiona o godz. 1130. Po Eucharystii odbędzie się procesja eucharystyczna. Na powyższą uroczystość serdecznie zapraszam strażaków, dzieci komunijne i rocznicowe, bielanki, ministrantów, lektorów, chór parafialny, scholę dziecięcą, zespół młodzieżowy, grupy modlitewne istniejące przy naszej parafii oraz wszystkich parafian i sympatyków naszego kościoła.

7.  Ze względu na nasze uroczystości odpustowe, w najbliższą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 1245.

8.  Jak co roku w niedzielę poprzedzającą 16. października, tj. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, za tydzień w niedzielę obchodzony będzie w Polsce 17 dzień papieski. Jego hasło brzmi: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po każdej Mszy św. przed kościołem, tradycyjnie odbędzie się zbiórka funduszy na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

9.  W zaktystii i kancelarii parafialnej, przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne.

10.  Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza wznawia po wakacjach bezpłatne porady prawne dla osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej i finansowej. Najbliższy dyżur adwokacki odbędzie się we wtorek 3 października w godzinach 1900 – 2100. Przypominamy także, że w każdy piątek od godz. 1700 odbywają się spotkania dla osób z chorobą alkoholową. Fundacja zaprasza młodzież na warsztaty pisania ikon – pierwsze zajęcia odbędą się w czwartek od godz. 1830. Warsztaty prowadzi bezpłatnie pani Urszula Żakowska, przewidziana jest jedynie miesięczna składka na materiały w wysokości 50 zł. Z racji wygaszania gimnazjum w Izabelinie Fundacja całkowicie przejmie organizację biegu „Ali-Run, Biegnij z księdzem Alim”, który promuje postać pierwszego Proboszcza parafii w Izabelinie. Przyszłoroczny bieg będzie organizowany w nowej formule – nie tylko dla młodzieży ale dla wszystkich osób chętnych i zakończy się piknikiem rodzinnym. W związku z tym Fundacja poszukuje osób chętnych do stworzenia sztabu organizacji tej imprezy, osoby chętne prosimy i kontakt z ks. Ludwikiem.

11.  Zapraszamy do udziału w spotkaniach kursu Alfa w sąsiedniej parafii w Starych Babicach. Alfa to szansa do odświeżenia podstaw wiary oraz pogłębiania relacji z Bogiem. Porusza takie tematy jak: Kim jest Jezus? Dlaczego Jezus umarł? Kim jest Duch Święty? Jak się modlić? Jak czytać Pismo św.? Jak przeciwstawić się złu? Pierwsze spotkanie odbędzie się 9. października o godz. 1900 w Domu Parafialnym w Starych Babicach (można dołączyć na spotkaniu 16 października). Na stoliku z prasą znajdują się ulotki z informacją o kursie.

12.  Dwa lata temu na urząd organisty w naszej parafii, został mianowany Jan Mateusz Królak. Wyrażam wielką radość, że w tym roku nasz pan organista ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. W ubiegły piątek pan Janek obronił pracę magisterską na Uniwersytecie, której temat brzmi „Wybrane cykle mszalne kompozytorów polskich XX wieku na chór z towarzyszeniem organów w perspektywie wykonania podczas liturgii”. Podczas obrony, Komisja oceniła pracę na najwyższą ocenę – celującą. Cieszymy się z tego sukcesu, serdecznie gratulujemy i otaczamy pana magistra Janka Królaka naszą modlitwą. Msza św. dziękczynna w intencji naszego pana organisty, zostanie odprawiona w niedzielę 15. października o godz. 1000. Na Eucharystię serdecznie zapraszam chór parafialny i scholę dziecięcą, których opiekunem jest pan Janek, zespół młodzieżowy, parafian i wszystkich sympatyków naszego kościoła.

13.  Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, ofiary złożone za tydzień na tacę, będą przeznaczone na rzecz prac inwestycyjnych, które wykonamy w naszym kościele i Domu Parafialnym.

14.  Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary. Jest forma 10-tygodniowych rekolekcji przeżywanych w domu. Spotkania odbywają się raz w tygodniu ¬– w poniedziałek po Mszy wieczornej w kościele Matki Bożej królowej Meksyku w Laskach, ok. godz.19 i trwają półtorej godziny. Formuła obejmuję konferencję, świadectwo, modlitwę i pracę w grupie. Jest to propozycja dla ludzi, którzy poszukują świeżości i głębi wiary. Seminarium będzie prowadził ks. Łukasz Duda, miejscowy wikariusz. Koszt materiałów wynosi 25zł. Informacje o zgłoszeniach można znaleźć przy wyjściu z kościoła na plakatach lub ulotkach. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 października.

15. I jeszcze jedno zaproszenie z Lasek. Zajęcia plastyczne i teatralne dla dzieci i młodzieży będą odbywać się we czwartki w godz. 16.30-18:15. Zajęcia są bezpłatne. Więcej informacji w zakrystii

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.