Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XXVII Niedzieli Zwykłej - 08.10.2017

Piotr Włusek | 07.10.2017, 12:03:39

1.  Naszej dorocznej uroczystości odpustowej ku czci św. Franciszka z Asyżu, będzie przewodniczył ks. prałat dr Paweł Rytel-Andrianik – Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Msza św. w intencji parafian oraz sympatyków naszego kościoła, zostanie odprawiona o godz. 1130. Po Eucharystii odbędzie się procesja eucharystyczna. W związku z uroczystością odpustową, wyjątkowo w dniu dzisiejszym nie będzie Mszy św. o godz. 1245, a nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione po Eucharystii wieczornej.

2.  Dziś przypada 17 Dzień Papieski, który jest obchodzony pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po każdej Mszy św. przed kościołem, tradycyjnie odbędzie się zbiórka funduszy na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

3.  Za tydzień w niedzielę o godz. 1000 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mgr Jana Mateusza Królaka – naszego pana organisty. W czasie Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za ukończenie, w bieżącym roku, przez pana Janka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, a także za napisanie i obronę pracy magisterskiej. Na Eucharystię serdecznie zapraszam chór parafialny i scholę dziecięcą, których opiekunem jest pan Janek, zespół młodzieżowy, parafian i wszystkich sympatyków naszego kościoła.

4.  W zaktystii i kancelarii parafialnej, przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne.

5.  W środę po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie różańcowym zapraszam na spotkanie Misji św. Teresy – misji modlitwy za kapłanów. W programie Nieszpory i katecheza.

W czwartek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie różańcowym odbędzie się spotkanie formacji duchowej dla członków i sympatyków Fundacji im. ks. Aleksandra Fedorowicza. Pragnę poinformować, że Fundacja przygotowuje się do aktu ofiarowania się Maryi Niepokalanej, które planowane jest 8 grudnia br. w Niepokalanowie.

Fundacja zaprasza młodzież na warsztaty pisania ikon –zajęcia odbywają się w czwartki od godz. 1730. Warsztaty prowadzi nieodpłatnie pani Urszula Żakowska, przewidziana jest jedynie miesięczna składka na materiały w wysokości 50 zł.

6.  Na roczną praktykę diakońską do naszej parafii, został skierowany ks. diakon Bartłomiej Michalski. Dziękuję ks. Rektorowi Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie za ten piękny gest w stosunku do naszej wspólnoty parafialnej. Wyrażam radość, że ks. diakon przez rok, aż do przyjęcia święceń kapłańskich będzie wśród nas, wspomagając nasze parafialne duszpasterstwo. Księdza diakona zapewniamy o naszej modlitwie, życzliwości i gościnności.

7.  Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, ofiary złożone dziś na tacę, będą przeznaczone na rzecz prac inwestycyjnych, które wykonamy w naszym kościele i Domu Parafialnym.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.