Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z I Niedzieli Adwentu - 03.12.2017

Piotr Włusek | 02.12.2017, 18:23:50

1.  W związku z pierwszą niedzielę miesiąca dziś po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

2.  Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą Adwentu. „Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem który, przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu Jego przyjścia na końcu czasów. Z tych obu względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania” (Kal 39).

3.  W okresie Adwentu msze święte poranne (Roraty) będą odprawiane codziennie w kościele o godz. 700 z wyjątkiem niedziel. Do wspólnej modlitwy zachęcam wszystkich parafian a w sposób szczególny dzieci. Ze względu na Msze roratnie o godz. 700 w dniu powszednie i soboty nie będzie Mszy o godz. 800.

4.  Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w najbliższą niedzielę (10 grudnia) a zakończą we wtorek (12 grudnia), który będzie dniem Spowiedzi Świętej. Rekolekcje poprowadzi ks. dr hab. Krzysztof Siwek – Rektor Kościoła Akademickiego p.w. św. Anny w Warszawie. Program rekolekcji na niedzielę 10 grudnia:

·  830 – Msza św. z nauką dla dorosłych;

·  1000 – Msza św. z nauką dla dorosłych;

·  1130 – Msza św. z nauką dla dzieci;

·  1245 – Msza św. z nauką dla dorosłych;

·  1800 – Msza św. z nauką dla młodzieży.

Program rekolekcji na poniedziałek i wtorek zostanie przedstawiony za tydzień.

5.  W najbliższy piątek (8 grudnia) obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 700 i 1800. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.

6.  Serdecznie zapraszam 8 grudnia o godz. 1200 na Godzinę Świętą, która będzie miała miejsce przy wystawionym Najświętszym Sakramencie w kaplicy. Będzie to godzina indywidualnej modlitwy.

7.  W drugą niedzielę Adwentu (10 grudnia) będziemy obchodzili XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. przed kościołem będzie można złożyć ofiary na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.

8.  Począwszy od najbliższej niedzieli w każdą niedzielę Adwentu w korytarzu przy wejściu do Domu Parafialnego, Akcja Katolicka będzie zbierała ofiary na rzecz ubogich z naszej parafii. Będą również rozprowadzane opłatki i świece Caritas. Cena świec: duża – 12 zł, mała – 7 zł.

9.  Ofiary złożone za tydzień na tacę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, będą przeznaczone na rzecz prac inwestycyjnych, które wykonamy w naszej parafii. Ofiary te będą również przeznaczone na uregulowanie spraw związanych z cmentarzem i terenem parafialnym.

10.  Do puszek umieszczonych pod chórem można składać ofiary na rzecz świątecznego wystroju naszego kościoła.

11.  W najbliższą środę i czwartek wyjątkowo kancelaria będzie nieczynna.

12.  Rozpoczynamy wizytę duszpasterską (kolędę). Bardzo proszę o przygotowanie krzyża, świec, wody święconej i Pisma Świętego. W czasie wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczynamy wspólną modlitwą, rozmawiamy z kapłanem na temat wiary i spraw odwiedzanej rodziny. Po zakończeniu kolędy bardzo proszę o towarzyszenie księdzu przez przedstawiciela rodziny w przejściu do kolejnej rodziny. Gdyby ktoś zechciał przyjechać po księży i po zakończonej kolędzie odwieźć, bardzo proszę o zgłoszenie się do zakrystii. Program kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:

·  04.12.2017 – poniedziałek:

1700 – Hornówek, ulice: ks. Fedorowicza, Aneks, Jeżynowa i Sosnowa (1 ksiądz);

·  05.12.2017 – wtorek:

1700 – Hornówek, ul. Leśna (1 ksiądz);

·  08.12.2017 – piątek:

1700 – Hornówek, ulice: Zielona i Wesoła (1 ksiądz rozpocznie kolędę na ul. Zielonej i zakończy na ul. Wesołej);

·  09.12.2017 – sobota:

930 – trzech księży uda się z wizytą duszpasterską do Sierakowa.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.