Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z VI Niedzieli Zwykłej - 11.02.2018

Piotr Włusek | 10.02.2018, 15:49:24

1.W dniu dzisiejszym obchodzimy XXVI Światowy Dzień Chorego. Hasłem tego dnia są słowa Mater Ecclesiae: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja”. Ogarnijmy naszą serdeczną modlitwą chorych, cierpiących, ludzi w podeszłym wieku, pracowników i wolontariuszy zaangażowanych w Służbie Zdrowia.

2. Od dzisiaj do 17 lutego br. będziemy przeżywali 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Proszę o podjęcie w tym tygodniu różnych form modlitwy w intencji trzeźwości narodu.

3. Od 14 lutego Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione w kościele
o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Podczas każdej Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa i posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły
i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu będą trwały Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

5. Serdecznie zachęcam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:
- w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15, natomiast dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00.
- w każdą niedzielę o godz. 11.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Za udział w tym nabożeństwie we wszystkich kościołach
w Polsce można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można również zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Przypominam przepisy postne: w Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików ścisły post, tzw. wstrzemięźliwość polegająca na powstrzymywaniu się od pokarmów mięsnych i post, czyli spożywanie pokarmów raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu. Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową. Post obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich, między 18 a 60 rokiem życia. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie piątki i w czasie Wielkiego Postu.

7. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu czyli 18 lutego do 24 lutego t.j. sobota w naszej parafii odbędą się Misje Święte.
W wyżej wymienionym terminie od 18 lutego do 21 lutego czyli środy odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły.

8. Misje Święte i Rekolekcje Wielkopostne poprowadzi o. Łukasz Góra, franciszkanin. Porządek Misji i rekolekcji wielkopostnych w najbliższą niedzielę przedstawia się następująco:
  DOBRA NOWINA

8.30  – Msza św. z nauką dla dorosłych

10.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Po tej Mszy św. Gorzkie żale bez kazania pasyjnego

11.30 – Msza św. z nauką dla dzieci

12.45 – Msza św. z nauką dla dorosłych (suma)

18.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży

19.00 – „Śladem ubogiego” – adoracja w oparciu o teksty św. Franciszka. Oprawa muzyczna prowadzona przez zespół Triofiori. Dalszy porządek Misji św. i rekolekcji zostanie podany za tydzień.

9. Za tydzień, w niedzielę 18 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu inspirowaną tekstami św. Franciszka z Asyżu. Adorację poprowadzi zespół TRIOFIORI. Hasło tej modlitwy będzie następujące: „Śladem Ubogiego”. Na zakończenie spotkania będzie możliwość nabycia płyty z zapisem muzyki i rozważań w oparciu o teksty Biedaczyny z Asyżu. Serdecznie zapraszam.

10.  W najbliższą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na rzecz Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie.

11.  Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza informuje, że dyżur bezpłatnych porad adwokackich odbędzie się 13 lutego we wtorek w godz. 19.00-21.00. Dyżury przeznaczone są dla osób znajdujących się w trudnym położeniu życiowym, w szczególności w trudnej sytuacji rodzinnej, które nie mogą pozwolić sobie na odpłatne skorzystanie z usług adwokata lub radcy prawnego. Spotkania odbywają się w pomieszczeniu Fundacji w Domu Parafialnym (nad kaplicą). Natomiast 15 lutego w czwartek o godz. 18.30 zapraszam spotkanie formacyjne członków Fundacji, spotkanie jest otwarte także dla wszystkich parafian. W programie adoracja Najświętszego Sakramentu i katecheza: „Patriotyzm jako cnota chrześcijańska”.

12.  W dniach 28 czerwca – 5 lipca 2018 r. organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. W tym roku planujemy zwiedzać tereny Podlasia i Suwalszczyzny, m.in.: Wigry, Białystok, Białowieżę, Różanystok i Sokółkę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 18 lutego w niedzielę po mszy św.
o godz. 11.30 w salce katechetycznej obok kancelarii. Zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami.

13.   Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii.
W czasie wizyty duszpasterskiej którą rozpoczynamy wspólną modlitwą, rozmawiamy z kapłanem na temat wiary i spraw odwiedzanej rodziny. Po zakończeniu bardzo proszę
o towarzyszenie księdzu przez przedstawiciela rodziny
w przejściu do kolejnej rodziny. Gdyby ktoś zechciał przyjechać po księży i po zakończeniu wizyty duszpasterskiej odwieźć, bardzo proszę o zgłoszenie się dziś do zakrystii. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na kościół. W tym tygodniu program przedstawia się następująco:

·  12.02. (poniedziałek) godz. 16.00, Truskaw, ul. Lipkowska numery nieparzyste (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od nr. 1

·  15.02.  (czwartek) godz. 17.00, Izabelin, ul. 3 Maja od nr. 41 do nr. 75 (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od nr. 41.

·  16.02.  (piątek) godz. 19.15, Truskaw, ul. Parkowa (jeden ksiądz).

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.