Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z II Niedzieli Wielkiego Postu - 25.02.2018

Piotr Włusek | 26.02.2018, 08:31:39

1.W dniu wczorajszym zakończyły się Misje Święte w naszej parafii a także Rekolekcje Wielkopostne. Dziękuję za dar wspólnej modlitwy.

2. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu czyli Ad Gentes jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po każdej Eucharystii odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi
w świecie.

3.Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź Święta od godz. 17:30.

4.Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Po mszy świętej wieczornej w kaplicy odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20. W marcu z posługa sakramentalną do chorych udamy się 24 marca tj. w sobotę przed Niedzielą Palmową.

5. W sobotę 3 marca 2018 roku, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela, odbędą się uroczyste obchody 200-lecia ustanowienia Archidiecezji Warszawskiej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00. W programie przewidziana jest konferencja oraz Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego.

6. Także w sobotę, 3 marca 2018 roku, przypada 11. Rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji Księdza Kardynała Nycza
na stolicę metropolitalną w Warszawie. Natomiast w niedzielę,
4 marca, przypadają imieniny naszego Pasterza Archidiecezji. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji księdza Kardynała Kazimierza Nycza.

7. Serdecznie zachęcam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:
- w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15, natomiast dorosłych i młodzież zapraszam na Mszę św. o godz. 18, po której będzie miało miejsce nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
- w każdą niedzielę o godz. 11.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Za udział w tych nabożeństwach we wszystkich kościołach
w Polsce można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszek umieszczonych pod chórem.

9. Fundacja im. Ks. Aleksandra Fedorowicza pragnie zaprosić młodzież na spotkania formacyjne – do utworzenia wspólnoty modlitewnej ze śpiewem i uwielbieniem Boga. Młodzież ta będzie mogła pełnić służbę wolontariatu przy Fundacji,
a szczególnie na terenie zakładu dla niewidomych w Laskach. Wspólnotę młodzieżową przy naszej parafii poprowadzą Siostry Franciszkanki z Lasek, m.in. nasza parafianka s. Ancilla.
Ze strony księży wspólnotą będzie opiekował się ks. Ludwik. Pierwsze spotkanie dla młodzieży odbędzie się 2 marca w piątek o godzinie 19 (po Drodze Krzyżowej). Proponujemy młodzieży także wyjazd wakacyjny w dniach od 18 do 25 sierpnia
do Krynicy Górskiej. Kierownikiem wyjazdu będzie ks. Ludwik. Bliższe informacje można otrzymać  w zakrystii.

10.   W dniach 28 czerwca – 5 lipca 2018 r. organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. W tym roku planujemy zwiedzać tereny Podlasia i Suwalszczyzny, m.in.: Wigry, Białystok, Białowieżę, Różanystok i Sokółkę. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Pana Jana – naszego organisty.

11.   Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii.
W tym tygodniu program przedstawia się następująco:

·  03.03.2018 (sobota) godz. 15, Truskaw, ul. Lipkowska numery parzyste od nr 2 do nr 58 (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od nr. 2.

·  05.03.2018 (poniedziałek) godz. 16, Truskaw, ul. Lipkowska numery parzyste od nr 60 do końca ulicy (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od nr. 60.  

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.