Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z Poniedziałku Wielkanocnego - 02.04.2018

Piotr Włusek | 01.04.2018, 21:33:46

1.Dziś drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.

2.Tradycyjnie jak co roku w poniedziałek w oktawie Wielkanocy, czyli dzisiaj naszą modlitwą ogarniamy Katolicki Uniwersytet Lubelski św. Jana Pawła II. Na rzecz KUL-u przeznaczone są również ofiary złożone na tacę.

3. W najbliższy piątek w oktawie Wielkanocy zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego można spożywać pokarmy mięsne. Również tego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.30.

4. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Po mszy świętej wieczornej w kaplicy odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.

5. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie zaśpiewamy koronkę do Bożego Miłosierdzia i zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

6. Zapraszam na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim w najbliższą niedzielę 8 kwietnia. Wyjście Pielgrzymów sprzed naszego kościoła o godzinie 11.00.

7. Składam serdeczne podziękowania za dar wspólnej modlitwy i tak liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego i w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

8. W środę 4 kwietnia po Mszy świętej wieczornej zapraszam na świąteczne spotkanie Misji świętej Teresy od Dzieciątka Jezus – misji modlitwy za kapłanów. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby dołączyć do wspólnoty.

9. Informujemy, że 6 kwietnia – jak w każdy pierwszy piątek miesiąca- kancelaria jest nieczynna.

10.   W najbliższą sobotę 7 kwietnia wyrusza z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Autobus będzie podstawiony na przystanku przy ul. 3 Maja w stronę Warszawy. Prosimy o punktualność.

11.   „TEATR BLIŻEJ NIEBA” działający przy parafii w Bliznem serdecznie zaprasza dzieci i rodziców na przedstawienie pt. "Bajka o Dobrym Wilku". Przedstawienie odbędzie się w sobotę 7 kwietnia o godz. 12:00 w Centrum Kultury Izabelin. W spektaklu zobaczymy niebanalną autorską fabułę, motywy różnych znanych bajek, mnóstwo piosenek, a także bogatą i barwną scenografię. Wstęp wolny! Zapraszamy serdecznie!

12.   W niedzielę 8 kwietnia na godz. 18:00 ks. Jerzy zaprasza na spotkanie kandydatów do bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.

13.   Misja św. Teresy organizuje w wakacje, w dniach od 18 do 25 sierpnia, wyjazd dla młodzieży do Krynicy Zdrój – szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.

14.   Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza organizuje 16 czerwca br. w sobotę III Bieg AliRun. Dzień ten jest rocznicą urodzin zmarłego w opinii świętości pierwszego Proboszcza naszej Parafii, jednocześnie jest to główne święto Fundacji. Świętowanie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 10.00 w kościele i modlitwą przy grobie ks. Aleksandra. Druga część imprezy odbędzie się na Polanie Jakubów przy Dyrekcji KPN. W programie przewidziane są biegi – trasy dla dorosłych i dla młodzieży i dzieci. Zapisy udziału w biegu dla osób dorosłych ruszą od wtorku po Wielkanocy – można zapisać się elektronicznie przez stronę Fundacji; natomiast dzieci i młodzież będą mogli zapisać się w szkole. Po biegach odbędzie się piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci: możliwość jazdy na kucykach, plac zabaw, prace w drewnie z rodzicami itp. Świętowanie zakończy koncert zespołu Arka Noego. Już dziś zapraszam  do udziału w naszym Święcie.

  Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.