Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z II Niedzieli Wielkanocnej - Niedzieli Miłosierdzia Bożego - 08.04.2018

Piotr Włusek | 07.04.2018, 21:11:58

1.Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie zaśpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

2. Zapraszam dziś na Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim. Wyjście pielgrzymów sprzed naszego kościoła o godz. 11.00.

3. Dziś na godz. 18:00 ks. Jerzy zaprasza na spotkanie kandydatów do bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.

4. Od ostatniego wtorku Mszę święte odprawiane są w kościele.

5. W dniu jutrzejszym obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

6. Wyjątkowo w miesiącu kwietniu w trzecią niedzielę wielkanocną, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na rzecz prac inwestycyjnych które wykonamy w naszej parafii. Ofiary te są również przeznaczone na uregulowanie spraw związanych z cmentarzem i terenem parafialnym.

7. Informujemy, że w czwartek 12 kwietnia kancelaria będzie nieczynna.

8. 12 kwietnia (w czwartek) zapraszam na spotkanie formacji duchowej członków i sympatyków Fundacji im. ks. Aleksandra Fedorowicza. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18.00, po Mszy św. jest adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie katecheza formacyjna.

9. Fundacja organizuje raz w miesiącu konsultacje psychologiczne. Konsultacje prowadzone są przez Panią Krystynę Darżynkiewicz – psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Z pomocy mogą skorzystać osoby w każdym wieku, od dzieci do osób starszych. Najbliższy dyżur odbędzie się 10 kwietnia we wtorek w godz. 20-21.

10.  Natomiast najbliższy dyżur adwokacji odbędzie się 12 kwietnia w czwartek w godz. 19-21. Konsultacje przeznaczone są dla osób w trudnej sytuacji rodzinnej, które nie mogą sobie pozwolić z odpłatnego skorzystania z porady adwokata.

11.  Fundacja organizuje także spotkania dla młodzieży, które prowadzi s. Ancilla z Lasek. W programie jest rozważanie Pisma Świętego i modlitwa uwielbienia ze śpiewem. Młodzież z tej grupy może pełnić służbę wolontariatu na terenie zakładu dla niewidomych w Laskach. Na najbliższe spotkanie modlitewne zapraszam 13 kwietnia w piątek o godz. 19.00.

12.   W sobotę 21 kwietnia w Seminarium Duchownym Księży Pallotynów w Ołtarzewie odbędzie się sympozjum pod hasłem: “Całościowa wizja zdrowia św. Hildegardy z Bingen”. Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Przyjaciół św. Hildegardy, które promuje nowy chrześcijański styl życia poprzez życie w harmonii z Bogiem, naturą, bliskimi i samym sobą. Będzie poruszony m.in. temat „Zyskaj zdrowie stosując się do rad św. Hildegardy!”. Więcej informacji na stronie internetowej: www.hildegarda.edu.pl albo w przedsionku, gdzie na stolikach można zaleźć ulotki. Zapraszam.

13.   W bieżącym miesiącu z posługą sakramentalną do chorych udamy się 14 kwietnia t.j. w sobotę.

14.  Parafia poszukuje zawodowego fotografa do utrwalania uroczystości które mają miejsce w naszej parafii. Zainteresowani są proszeni o kontakt z księdzem proboszczem, ewentualnie z organistą panem Jankiem.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.