Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z IV Niedzieli Wielkanocy - 22.04.2018

Piotr Włusek | 22.04.2018, 19:10:29

1.23 kwietnia w poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. Jerzy. Zechciejmy pamiętać w naszych modlitwach o Solenizancie w sposób szczególny ofiarujemy dar modlitwy dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30, na zakończenie której złożymy księdzu Jerzemu życzenia.

2. W dniu jutrzejszym obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. W sobotę 28 kwietnia od godz. 14 zapraszam na egzamin kandydatów do bierzmowania. Proszę aby kandydatom do bierzmowania towarzyszył jeden z rodziców. Pamiętajmy w modlitwie o naszej młodzieży. Jednocześnie przypominam, że nasza młodzież przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej z rąk Jego Eminencji ks. kard. Kazimierza Nycza – Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego.

4. We wtorek i w środę bieżącego tygodnia wyjątkowo kancelaria będzie nieczynna.

5. Fundacja im. Ks. Aleksandra Fedorowicza organizuje 16 czerwca br. w sobotę III Bieg AliRun. Dzień ten jest rocznicą urodzin zmarłego w opinii świętości pierwszego Proboszcza naszej Parafii, jednocześnie jest to główne święto Fundacji. Świętowanie rozpocznie się Mszą święta o godz. 10.00 w kościele i modlitwą przy grobie ks. Aleksandra. Druga cześć imprezy odbędzie się na Polanie Jakubów przy Dyrekcji KPN. W programie przewidziane są  biegi – trasy dla dorosłych i dla młodzieży i dzieci. Zapisy on-line na stronie internetowej Fundacji. Po biegach odbędzie się piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci. Świętowanie zakończy koncert zespołu Arka Noego. Potrzebnie są wolontariusze-młodzież do pomocy w organizacji uroczystości. Jeśli ktoś z parafian chciałby wesprzeć to dzieło finansowo, to proszę o wpłaty na konto Fundacji – z adnotacją „na cele statutowe – AliRun”.

6. W piątki o godz. 19-ej odbywają się spotkania modlitewne dla młodzieży, które prowadzi siostra Ancilla z Lasek. Młodzież ta może pełnić służbę wolontariatu na terenie zakładu dla niewidomych w Laskach. Zapraszam na spotkania.

7. W dniach 19-22 czerwca 2018 roku w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża w Laskach, odbędą się Warsztaty liturgiczno-muzyczne pod hasłem: „Wszystko dla Boga”. Szczegóły umieszczone są na plakacie w gablocie.

8.W ostatnim czasie otrzymałem od parafian informację, że w szkole organizowane są wykłady dla rodziców i warsztaty dla uczniów dotyczące dojrzewania psychoseksualnego młodzieży. Przypominam rodzicom, że każdy katolik jest zobowiązany sprawdzić czy program proponowanych zajęć jest zgodny z nauką społeczną Kościoła. Dyrekcja szkoły zapewnia, że stanowisko i światopogląd wszystkich rodziców zostaną uszanowane, a udział w planowanych zajęciach uzależniony jest od indywidualnej decyzji rodziców.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.