Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z V Niedzieli Wielkanocnej - 29.04.2018

Piotr Włusek | 28.04.2018, 18:02:38

1.W najbliższy wtorek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 11. Zachęcam do utrzymywania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

2. 2 maja, czyli w środę obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

3. 3 maja tj. najbliższy czwartek, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski. W tym dniu przypada również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojczyźnie i poległych w jej obronie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.30.

5. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie majowym w kościele będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.

6. 4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Prosząc wstawiennictwa Patrona Strażaków św. Floriana wypraszam dla Druhów ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Izabelinie i Laskach, oraz ich Rodzin obfitości Bożego błogosławieństwa. Składam serdeczne Bóg zapłać za trwanie przy Panu Jezusie i kościele. Szczęść Boże!

7.W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek 30.04 oraz we wtorek 01.05. Od środy (02.05) do piątku (04.05) kancelaria parafialna będzie nieczynna. W pilnych sprawach prosimy kontaktować się z kapłanami bezpośrednio w zakrystii zaraz po Mszach Świętych.

8.Z wielką radością informujemy, że w najbliższą sobotę 5 maja do naszej parafii przybędzie ks. abp. Józef Górzyński - Metropolita Warmiński, który w okresie seminarium był wychowawcą kapłanów - kolegów z roku ks. Jerzego, którzy otrzymali święcenia 13.05.2000 roku. W tym dniu przyjadą również koledzy z roku ks. Jerzego. Na to spotkanie zapraszam wszystkich, którzy pragną pomodlić się za kapłanów zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:00.

9. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych także poza świątynią parafialną. W tym tygodniu ks. Jerzy poprowadzi nabożeństwo majowe najpierw w Sierakowie (we wtorek 1 maja), a następnie w Truskawiu (w piątek 4 maja). Zapraszamy na te wspólne modlitwy.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.