Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z VI Niedzieli Wielkanocnej - 06.05.2018

Piotr Włusek | 06.05.2018, 20:42:41

1.Najbliższa niedziela będzie uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.

3.W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek. W pilnych sprawach prosimy kontaktować się z kapłanami bezpośrednio w zakrystii zaraz po Mszach Świętych.

4. Nastąpiła zmiana terminu odbioru strojów komunijnych: 18 maja (piątek) godz. 18 – chłopcy, godz. 19 – dziewczynki. Próby do I Komunii w tym tygodniu: poniedziałek i środa, godz. 16.30 – grupa p. Honoraty; wtorek i czwartek, godz. 16.30 – grupa p. Agnieszki.

5. Fundacja organizuje raz w miesiącu konsultacje psychologiczne. Konsultacje prowadzone są przez Panią Krystynę Darżynkiewicz – psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Z pomocy mogą skorzystać osoby w każdym wieku, od dzieci do osób starszych. Najbliższy dyżur odbędzie się 8 maja (we wtorek) w godz. 20-21.

6. Najbliższy dyżur adwokacji odbędzie się 9 maja (w środę) w godz. 19-21. Konsultacje przeznaczone są dla osób w trudnej sytuacji rodzinnej, które nie mogą sobie pozwolić z odpłatnego skorzystania z porady adwokata.

7. Natomiast w piątek 11 maja o godz. 19 zapraszam na spotkanie dla młodzieży, które prowadzi s. Ancilla. Młodzież z tej grupy może pełnić służbę wolontariatu na terenie zakładu dla niewidomych w Laskach.

8.W środę 9 maja po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie formacyjne Misji świętej Teresy. W programie spotkania Nieszpory i katecheza.

9.W bieżącym miesiącu z posługą sakramentalną do chorych udamy się 19 maja t.j. w sobotę.

10.   Prośba o pomoc dla Agatki.

Jesteśmy rodzicami Agatki, która urodziła się z wadą serca. Nasza, a przede wszystkim Jej walka, trwa już od ponad 3 lat – od 32 tygodnia ciąży, kiedy to jej życie było zagrożone zanim jeszcze nie przyszła na świat. Agatka ma za sobą już 3 operacje, 7 cewnikowań serca i wiele długich miesięcy w szpitalu. Naszym domem stało się Centrum Zdrowia Dziecka. Po nieudanej pierwszej operacji serce Agatki zatrzymało się na 25 minut, czego konsekwencją jest niedotlenienie i Mózgowe Porażenie Dziecięce z niedowładem czterokończynowym. Ciągła narastająca koarktacja aorty i poszerzanie stentów doprowadziło do krytycznego zwężenia tętnicy płucnej i oskrzela. Kolejna próba balonikowania zarastających stentów może całkowicie zablokować lewe płuco, więc nikt nie chce już podjąć ryzyka – a operacja to jedyna szansa. W Polsce nie znaleźliśmy placówki, która podjęłaby się ratowania serca naszej Córeczki. Ale nie poddawaliśmy się, szukaliśmy dalej specjalisty, który podjąłby się tego jakże trudnego zadania. Po długich poszukiwaniach trafiliśmy na prof. Malec z Uniwersyteckiej Kliniki w Munster w Niemczech, który dał Nam olbrzymią nadzieję. Niestety operacja jest bardzo kosztowna, kwota, którą musimy zgromadzić, to ponad 150 tyś. złotych (37 tyś. euro). Dla Nas liczy się każda chwila, a termin operacji może być wyznaczony dopiero po zgłoszeniu gotowości finansowej. Niewydolność Agatki jest coraz większa przez co powinna być jak najszybciej zoperowana. Agatka jest cudownym dzieckiem, w normie intelektualnej, które swoją determinacją i ciężką pracą zaczyna stawiać pierwsze kroki, mimo diagnoz, według których nie miała żadnych szans na przeżycie. Ostatnio dzięki intensywnej terapii neurologopedycznej wypowiedziała swoje pierwsze zdanie. Jakiż to Wielki Cud i Szczęście dla Nas, Rodziców, móc usłyszeć pierwsze słowa własnego dziecka! Widzimy jak to Nasze Cudowne Maleństwo walczy, jak każdy dzień przynosi nowe efekty i postępy. Jaka jest Dzielna. Niestety na stan jej serduszka nie mamy wpływu, a sam stan dziecka jest na dzień dzisiejszy na tyle niestabilny, że każdy dzień jest dla Nas dniem danym przez Boga. Bardzo kochamy swoją córeczkę, nie wyobrażamy sobie Naszego życia bez niej i zrobimy wszystko co w Naszej Mocy, aby ratować nasze dziecko, które swoim życiem zjednoczyło już wielu ludzi. Jesteśmy głęboko przekonani i wierzymy, że z wolą Boga i z Państwa pomocą, uda się Nam zrealizować ten wielki cel, jakim jest życie naszego dziecka. Dlatego jeszcze raz gorąco Państwa prosimy o wsparcie finansowe i modlitwę dla Naszej córeczki. Z góry serdecznie dziękujemy za hojność i ofiary, niech Wam Bóg Błogosławi – z wyrazami szacunku Monika i Artur Sobolewscy, rodzice Agatki. 

W najbliższą niedzielę ofiary złożone podczas każdej Mszy świętej na tacę, będą przeznaczone na leczenie Agatki.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.