Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z Uroczystości Trójcy Przenajświętszej - 27.05.2018

Piotr Włusek | 26.05.2018, 19:14:54

1.Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Trójcy Przenajświętszej. W dniu dzisiejszym o godz. 10 i 12.45 odbędą się uroczystości I Komunii Świętej.

2.W czwartek 31 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w naszym Kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego, oprócz Eucharystii o godz. 12.45, której w tym dniu nie będzie. O godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji parafian, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji i przygotowanie ołtarzy według tradycji istniejącej w naszej parafii. Zapraszam do udziału we Mszy świętej i procesji, abyśmy publicznie wyznali wiarę w Jezusa Chrystusa, obecnego w Najświętszym Sakramencie. Proszę o udział wszystkie wspólnoty, dzieci komunijne i rocznicowe, oraz wszystkich parafian i sympatyków naszego Kościoła. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej, można zyskać odpust zupełny.

3. O godz. 18 w Uroczystość Bożego Ciała Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Bartłomiej Michalski – który w naszej parafii odbywał praktyki diakońskie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.30. Tego dnia również rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Po mszy św. wieczornej i nabożeństwie odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.

6. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili Święto Dziękczynienia w Warszawie w Wilanowie i parafiach naszej archidiecezji i całej Polski. Centralna Msza Święta, z udziałem biskupów, zostanie odprawiona w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 12. W tym roku dziękujemy za 100 lat niepodległości naszej Ojczyzny i za ludzi tego czasu, także ludzi Kościoła. Wśród niech są: św. Jan Paweł II, Czcigodny Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński, św. Faustyna Kowalska i tysiące innych. Relikwie siostry Faustyny zostaną w tym roku wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej. Po każdej Eucharystii odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum Narodu za wielkie dzieła Boże w naszej Ojczyźnie.

7. W przyszłą niedzielę 3 czerwca na Mszy świętej o godz. 11.30 – cztery dziewczynki przyjmą pelerynki i zostaną oficjalnie dołączone do scholi dziecięcej. Również po tej Mszy św. (ok. godz. 12.30) w salce na plebanii odbędzie się spotkanie organizacyjne odnośnie wyjazdu na Suwalszczyznę i Podlasie dla dzieci i ich rodziców. Informujemy również, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły u Pana Jana – naszego organisty.

8. Fundacja im. Ks. Aleksandra Fedorowicza organizuje 16 czerwca br. w sobotę III Bieg AliRun. Dzień ten jest rocznicą urodzin zmarłego w opinii świętości pierwszego Proboszcza naszej Parafii, jednocześnie jest to główne święto Fundacji. W tym roku będzie świętować dziękując za 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętowanie rozpocznie się Mszą święta o godz. 10.00 w kościele i modlitwą przy grobie ks. Aleksandra. Druga cześć programu będzie na Polanie Jakubów przy Dyrekcji KPN – początek o 12.00. Przewidziane są biegi – trasy dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Równolegle z biegami odbędzie się historyczna gra terenowa Szaniec Kampinos, na której będą zadania wymagające sprawności fizycznej i intelektualnej. Na punktach gry będą osoby w mundurach z różnych epok. Zapisy na biegi i na grę są on-line na stronie internetowej Fundacji. Po biegach i grze będzie piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci m.in.: program artystyczny przygotowany przez dzieci z przedszkola, możliwość jazdy na kucykach, plac zabaw Decathlonu. Świętowanie zakończy koncert zespołu Arka Noego. Zapraszam serdecznie do udziału naszych parafian i przyjaciół.

9.  W najbliższy wtorek 29 maja o godz. 19:00 ks. Jerzy zaprasza kandydatów do bierzmowania na próbę do kościoła. Bardzo proszę, aby osoby, które nie dostarczyły dokumentów potwierdzających chrzest święty lub mają inne zaległości do najbliższego wtorku uzupełniły wszelkie zaległości. Obecność obowiązkowa!

10.  Za tydzień, w niedzielę 3 czerwca o godz. 19:00 ks. Jerzy zaprasza kandydatów do bierzmowania na ostatnią próbę. Proszę także o przybycie świadków i wszystkich innych osób zarówno spośród młodzieży jaki i dorosłych, którzy mają wyznaczone uncje podczas uroczystości udzielenia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.