Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z IX Niedzieli Zwykłej - 03.06.2018

Piotr Włusek | 03.06.2018, 21:09:21

1.Dziśobchodzimy Święto Dziękczynienia w Warszawie w Wilanowie i parafiach naszej archidiecezji i całej Polski. Centralna Msza Święta, z udziałem biskupów, zostanie odprawiona w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 12. W tym roku dziękujemy za 100 lat niepodległości naszej Ojczyzny i za ludzi tego czasu, także ludzi Kościoła. Dziś po każdej Eucharystii odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum Narodu za wielkie dzieła Boże w naszej Ojczyźnie.

2. Również dziś na Mszy świętej o godz. 11.30 – trzy dziewczynki przyjmą pelerynki i zostaną oficjalnie dołączone do scholi dziecięcej. Po zakończeniu tej Mszy św. (ok. godz. 12.30) w salce na plebanii odbędzie się spotkanie organizacyjne odnośnie wyjazdu na Suwalszczyznę i Podlasie dla dzieci i ich rodziców.

3. Dziś wieczorem o godz. 19:00 ks. Jerzy zaprasza kandydatów do bierzmowania na ostatnią próbę. Proszę także o przybycie świadków i wszystkich innych osób zarówno spośród młodzieży jaki i dorosłych, którzy mają wyznaczone uncje podczas uroczystości udzielenia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

4.Jutro o godz. 1800 młodzież z naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli Kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Podczas tej uroczystości tej Mszy Ksiądz Kardynał wręczy medal „Zasłużony dla archidiecezji warszawskiej” dla Pana Antoniego Zycha, Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Izabelinie w dowód uznania za jego ofiarną pracę na rzecz wychowania dzieci i młodzieży oraz jako uznanie dla jego działań na rzecz popularyzacji przesłania księdza Aleksandra Fedorowicza. Na zakończenie Mszy Świętej, Ksiądz Kardynał, odsłoni, w przedsionku naszej świątyni, tablicę upamiętniającą ks. prałata Józefa Podstawkę, który wspierany przez wielu ludzi dobrej woli, przeprowadził dzieło remontu i rozbudowy naszej parafialnej świątyni.

5. W bieżącym miesiącu z posługą sakramentalną do chorych udamy się w najbliższą sobotę t.j. 9 czerwca.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek i we wtorek. W nagłych sytuacjach prosimy o kontakt z księżmi w zakrystii bezpośrednio po Mszy św.

7. W czwartek 7 czerwca obchodzimy zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na zakończenie Mszy św. wieczornej nastąpi poświęcenie wianków.

8. W najbliższy piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post.

9. Fundacja im. Ks. Aleksandra Fedorowicza organizuje 16 czerwca br. w sobotę III Bieg AliRun. Dzień ten jest rocznicą urodzin zmarłego w opinii świętości pierwszego Proboszcza naszej Parafii, jednocześnie jest to główne święto Fundacji. W tym roku będzie świętować dziękując za 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętowanie rozpocznie się Mszą święta o godz. 10.00 w kościele i modlitwą przy grobie ks. Aleksandra. Druga cześć programu będzie na Polanie Jakubów przy Dyrekcji KPN – początek o 12.00. Przewidziane są biegi – trasy dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Równolegle z biegami odbędzie się historyczna gra terenowa Szaniec Kampinos. Zapisy na biegi i na grę są on-line na stronie internetowej Fundacji. Po biegach i grze będzie piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci m.in.: program artystyczny przygotowany przez dzieci z przedszkola. Świętowanie zakończy koncert zespołu Arka Noego. Zapraszam serdecznie do udziału naszych parafian i przyjaciół.

10.   Najbliższy dyżur adwokacji odbędzie się 6 czerwca (w środę) w godz. 19.00-21.00. Konsultacje przeznaczone są dla osób w trudnej sytuacji rodzinnej, które nie mogą sobie pozwolić z odpłatnego skorzystania z porady adwokata.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.