Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XVII Niedzieli Zwykłej - 29.07.2018

Piotr Włusek | 28.07.2018, 21:37:56

1.Z racji przypadającego w ubiegłym tygodniu dnia automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych, których patronem jest św. Krzysztof, będziemy w ich intencji modlili się dziś w czasie Mszy św. o godz. 10.00. Po Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. W czasie Mszy św. będziemy prosili Pana Boga by strzegł od niebezpieczeństw i darzył obfitym błogosławieństwem wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Będziemy też dziękować Panu Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże. Tę wdzięczność okażemy nie tylko przez modlitwę i uczestnictwo w Eucharystii, ale także poprzez udział w Akcji św. Krzysztof – jeden grosz za jeden km szczęśliwej jazdy na pojazdy dla polskich misjonarzy pracujących na różnych kontynentach. Ofiary na ten cel, będzie można złożyć dziś po każdej Mszy św. do puszek przed kościołem.

2. 1sierpnia w środę obchodzimy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. w intencji żyjących i poległych powstańców zostanie odprawiona o godz. 8.00. Pamiętajmy również o Nich w naszych indywidualnych modlitwach. W godzinę „W” (17.00), zostaną włączone dzwony w naszym Kościele. Zatrzymajmy się w tym czasie na chwilę zadumy i modlitwy, składając w ten sposób hołd Powstańcom.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.30 do 18. Po Mszy św. o godz. 18 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

4. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Po Eucharystii sprawowanej o godz. 18 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.

5. W prezbiterium naszego kościoła zostały zainstalowane: osłony na grzejniki wraz z ławkami. Również został wykonany stoliczek na wyposażenie liturgiczne pomocne przy celebrowaniu Mszy świętych. Wszelkie koszty za dotychczas wykonane prace i podziękowania, zostaną podane do wiadomości parafian pod koniec września. Prace będą kontynuowane. Gdyby ktoś zechciał wspomóc finansowo nasze inwestycje, będę bardzo wdzięczny. Ofiary można składać w kopertach na tacę.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.