Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XXIV Niedzieli Zwykłej - 16.09.2018

Piotr Włusek | 17.09.2018, 16:09:25

1. Dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Obchodzimy również Dzień Środków Oddziaływania Społecznego.

2. 17 września czyli w dniu jutrzejszym obchodzimy 79 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych i pomordowanych.

3. We wtorek 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski a także patrona Archidiecezji Warszawskiej. Święty Stanisław Kostka patronuje również dzieciom i młodzieży. Zachęcam do udziału dzieci i młodzież we Mszy św. o godz. 18.

4. W najbliższą sobotę 22 września b.r. odbędzie się doroczna uroczystość religijno-patriotyczna na Cmentarzu Wojennym w Laskach. Uroczystość jest organizowana w rocznicę walk pułków kawalerii Armii „Poznań” pod Pociechą, Sierakowem, Truskawiem i Laskami. W programie: godz. 11.30 – Msza św. polowa sprawowana w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie a następnie Apel poległych.

5. Przyjmujemy intencje Mszy świętych na przyszły 2019 rok. Również zachęcam do zamawiania Mszy św. gregoriańskich. Można je zgłaszać w zakrystii i Kancelarii parafialnej.

6. Zapraszam wszystkie chętne osoby pragnące dołączyć do zespołów chóralnych działających w naszej parafii. Próby chóru parafialnego dla dorosłych, odbywają się w każdą niedzielę o godz. 19, próby scholi młodzieżowej odbywają się w niedzielę o godz. 17, natomiast schola dziecięca spotyka się w każdą sobotę o godz. 10. Wszystkie próby zespołów odbywają się w salce na plebanii. Serdecznie zapraszam.

7. Zapraszam na wieczór autorski, który odbędzie się dziś o godz. 19.15 w „kawiarence u przyjaciół” w zakładzie dla ociemniałych w Laskach. Wiersze swoje będzie prezentować Maciej Zdrojewski, młody artysta z Izabelina, gimnazjalista. Oprawę muzyczną zapewnią uczniowie i wychowankowie zakładu dla ociemniałych. Prezentowana twórczość dotyczy poszukiwania Boga.

8. Informacja dla kandydatów do bierzmowania w bieżącym roku szkolnym. W niedzielę 23 września na godz. 19 ks. Jerzy zaprasza na Mszę św. o godz. 18 uczniów klas trzecich gimnazjum. Po Eucharystii odbędzie się zebranie informacyjne wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.