Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XXVI Niedzieli Zwykłej - 30.09.2018

Piotr Włusek | 01.10.2018, 08:29:08

1.W dniu jutrzejszym rozpoczynamy miesiąc październik, który jest poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa różańcowe w naszym Kościele, w dni powszednie będą odprawiane po Mszy wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 11. Ze względu na uroczystości odpustowe, za tydzień nabożeństwo zostanie odprawione po Mszy św. wieczornej.

2.W miesiącu październiku na nabożeństwa różańcowe dla dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki i środy. Prosimy, aby dzieci na nabożeństwa przynosiły wypisane na serduszkach dobre uczynki. Na zakończenie nabożeństw w poniedziałki i środy będą losowane nagrody. Już teraz zapraszamy – jak co roku – na zakończenie nabożeństw październikowych na Bal Wszystkich Świętych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.15 do 18. Po Mszy św. o godz. 18 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

4. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Tego dnia po Eucharystii i nabożeństwie różańcowym odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.

5. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się 6 października w sobotę.

6. Naszej dorocznej uroczystości odpustowej ku czci św. Franciszka w najbliższą niedzielę, będzie przewodniczył ks. dr Wojciech Bartkowicz – Rektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Msza święta odpustowa w intencji parafian oraz sympatyków naszego kościoła zostanie odprawiona o godz. 11.30. Po Eucharystii odbędzie się procesja eucharystyczna. Na powyższą uroczystość, serdecznie zapraszam strażaków, dzieci komunijne i rocznicowe, bielanki, ministrantów, lektorów, chór parafialny, scholę dziecięcą, zespół młodzieżowy, grupy modlitewne istniejące przy naszej parafii oraz wszystkich parafian i sympatyków naszego Kościoła.

7. Ze względu na nasze uroczystości odpustowe w najbliższą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 12.45.

8. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne.

9. We wtorek 2 października Izabelińska Szkoła Ikony działająca w ramach Fundacji "Przyjaciele Alego", zaprasza na Mszę Świętą o godzinie 18-tej, młodzież zainteresowaną warsztatami ikon. Chcemy w ten sposób zainaugurować nowy semestr w pracowni ikon. Po mszy świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne do domu parafialnego. Zapraszamy wszystkich uczestników ubiegłorocznych warsztatów, ale także nowe osoby.

10.   W piątek 5 października po Mszy św. o godz. 18 i nabożeństwie różańcowym ks. Jerzy zaprasza wszystkie osoby należące do Kół Żywego Różańca na spotkanie formacyjne i organizacyjne. Spotkanie odbędzie się w kościele.

11.   Dyżury darmowych porad adwokackich organizowanych przez Fundację odbędą się 3 października w godz. 19-21 oraz 22 października w godz. 19-20.30 w siedzibie Fundacji Przyjaciele Alego.

12.   Trzy lata temu na urząd organisty w naszej parafii został mianowany mgr Jan Mateusz Królak – absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku Muzyka Kościelna. Po upływie rocznej umowy, decyzją księdza proboszcza, pan Janek został zatrudniony na czas nieokreślony w naszej parafii.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.