Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XXVII Niedzieli Zwykłej - 07.10.2018

Piotr Włusek | 08.10.2018, 20:52:34

1.Naszej dorocznej uroczystości odpustowej ku czci św. Franciszka z Asyżu będzie przewodniczył ks. dr Wojciech Bartkowicz – Rektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Msza święta odpustowa w intencji parafian oraz sympatyków naszego kościoła zostanie odprawiona dziś o godz. 11.30. Po Eucharystii odbędzie się procesja eucharystyczna. Ze względu na nasze uroczystości odpustowe nie będzie Mszy św. o godz. 12.45 a nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione po Mszy św. wieczornej.

2. W najbliższą niedzielę 14 października przypada XVIII Dzień Papieski, który jest obchodzony pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Po każdej Mszy św. przed kościołem odbędzie się zbiórka funduszy na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk.

3. Za tydzień jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace inwestycyjne, które zostały wykonane (elewacja wewnętrzna) i które chcemy wykonać o ile pozwolą na to środki finansowe. Gdyby ktoś zechciał wspomóc finansowo nasze inwestycje, będę bardzo wdzięczny. Ofiary można składać w kopertach na tacę.

4.W miesiącu październiku na nabożeństwa różańcowe dla dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki i środy. Prosimy, aby dzieci na nabożeństwa przynosiły wypisane na serduszkach dobre uczynki. Na zakończenie nabożeństw w poniedziałki i środy będą losowane nagrody. Już teraz zapraszamy – jak co roku – na zakończenie nabożeństw październikowych na Bal Wszystkich Świętych.

5.W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne.

6. Istnieje możliwość zamawiania Mszy pojedynczych lub gregoriańskich jeszcze do końca bieżącego roku.

7. Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza organizuje raz w miesiącu bezpłatne konsultacje psychologiczne. Konsultacje prowadzone są przez Panią Krystynę Darżynkiewicz – psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Najbliższy termin konsultacji we wtorek 9 października w godz. 20-21. W najbliższą środę 10 października po zakończeniu nabożeństwa różańcowego, Fundacja zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji o beatyfikację ks. Aleksandra. Adoracja będzie w kaplicy obok kancelarii do godz. 20.

8. Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza „Przyjaciele Alego” i Centrum Kultury Izabelin zapraszają na projekcję filmu Jacka Bąka „Rozbłysło światło miłosierdzia za sprawą siostry Faustyny” w dniu 7 października 2018 r. o godz. 16:00 w Sali koncertowej Centrum Kultury Izabelin. Wstęp wolny.

9. Wyrażam wdzięczność ks. dr Wojciechowi Bartkowiczowi – Rektorowi Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie za przewodniczenie naszej dorocznej uroczystości odpustowej ku czci św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. Bóg zapłać Strażakom, dzieciom komunijnym i rocznicowym, grupom modlitewnym, Fundacji im. ks. Aleksandra Fedorowicza, bielankom, ministrantom, lektorom, szafarzom, chórowi parafialnemu, zespołowi młodzieżowemu, scholi dziecięcej, Panu organiście, Panom Kościelnym, Katechetom oraz wszystkim Parafianom i Sympatykom Naszego Kościoła. Za chwilę rozpocznie się procesja Eucharystyczna zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.