Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XXX Niedzieli Zwykłej - 28.10.2018

Piotr Włusek | 30.10.2018, 11:26:27

1.Z soboty na niedzielę w naszej Ojczyźnie nastąpiła zmiana czasu
z letniego na zimowy.

2. Dziś obchodzimy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Pakistan. Przerwać milczenie”. Po każdej Mszy świętej zostaną zebrane ofiary do puszek na ten cel.

3. W najbliższy czwartek 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.30, 10, 11.30 i 18. Po Eucharystii która rozpocznie się o godz. 11.30, wyruszy procesja na cmentarz, gdzie będziemy odmawiać modlitwy w intencji naszych zmarłych przy pięciu stacjach. Od 1 do 8 listopada, można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

4. W piątek 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym Kościele, zostaną odprawione o godz. 8, 10 i 18. Wierni mogą w tym dniu uzyskać (jeden raz) odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy pobożnie nawiedzić Kościół lub Kaplicę publiczną (także półpubliczną), ale tylko Ci, którzy z niej prawnie korzystają i odmówić tam Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary zachowując inne zwykłe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwę wg intencji Ojca św. oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.15 do 18. Po Mszy św. o godz. 18 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

6. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Tego dnia po Eucharystii i nabożeństwie różańcowym odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.

7. Zgodnie z zaplanowanymi pracami które trwają wewnątrz kościoła, w ubiegłym tygodniu zostały zamontowane drewniane parapety nad grzejnikami, które mają zapobiec zanieczyszczaniu ścian w okresie grzewczym. Koszt wyniósł 2500 zł. Rozpoczęły się dalsze prace, polegające na konserwacji oświetlenia wewnątrz kościoła, które będą trwały w zależności od środków finansowych. Gdyby ktoś zechciał złożyć ofiarę na ten cel, będę bardzo wdzięczny.

8. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.

9. Zwyczajem lat poprzednich w dniu 31 października, w godzinach 16-19 w szkole w Izabelinie przy ul. 3 Maja 49, planujemy zorganizować Bal Wszystkich Świętych. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym balu. Bardzo prosimy, przynieść coś do jedzenia i picia na wspólny stół. Zachęcamy, aby przebrać się za wybraną osobę świętą i wziąć udział w konkursie z nagrodami ufundowanymi przez Księdza Proboszcza. Bardzo prosimy, aby dzień wcześniej, we wtorek 30 października, aby od godz. 19:00 pojawić się w szkole, po to, aby pod kierunkiem ks. Jerzego udekorować salę gimnastyczną i poczynić inne przygotowania do Balu Wszystkich Świętych.

10.   W bieżącym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku w tym ks. Jerzy nagrał płytę pt.: „Pakiet dla państwa Prymasa Tysiąclecia”. W konferencjach można znaleźć odpowiedzi na wiele ważnych w tym kontekście pytań, między innymi o płacenie podatków, służbę wojskową czy posłuszeństwo władzy. Na płycie znajdują się także kazania kard. Wyszyńskiego. Za tydzień, w niedzielę 4 listopada, ks. Jerzy krótko zaprezentuje tę płytę, a chętni będą mogli ją nabyć.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.