Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XXXI Niedzieli Zwykłej - 04.11.2018

Piotr Włusek | 03.11.2018, 17:48:07

1.W związku z pierwszą niedzielą miesiąca, dziś po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

2. W najbliższą sobotę 10 listopada w przed dzień Święta Niepodległości o godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. z oprawą muzyczną Polonijnego Chóru „Cantus Cordis” z Białorusi. Po Eucharystii odbędzie się koncert tego chóru, podczas którego usłyszymy pieśni religijno-patriotyczne.

3. W przyszłą niedzielę 11 listopada przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości. W naszym kościele uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie, zostanie odprawiona o godz. 12.45. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Opatrzności Bożej za wolną i niepodległą Ojczyznę oraz zawierzymy Bogu losy Polski i całego narodu. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

4. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w najbliższą sobotę 10 listopada.

5.Spotkanie Misji św. Teresy odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej.

6. W najbliższy piątek ks. Wojciech zaprasza młodzież na spotkanie o godz. 19.

7. W bieżącym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku w tym ks. Jerzy nagrał płytę pt.: „Pakiet dla państwa Prymasa Tysiąclecia”. W konferencjach można znaleźć odpowiedzi na wiele ważnych w tym kontekście pytań, między innymi o płacenie podatków, służbę wojskową czy posłuszeństwo władzy. Na płycie znajdują się także kazania kard. Wyszyńskiego. Dziś ks. Jerzy krótko zaprezentuje tę płytę, a chętni będą mogli ją nabyć po Mszy św. przed kościołem.

8. Badania naukowe dowodzą, że ponad 80% wszystkich zgonów jest wynikiem chorób cywilizacyjnych, a choroby te przybierają współcześnie rozmiary epidemii. Chorują coraz młodsi. Wynika to w dużej mierze ze stylu życia i niedoboru w organizmie witamin i minerałów. Św. Hildegarda z Bingen Doktor Kościoła, pozostawiła nam optymalny program zdrowia, oparty na pełnowartościowej diecie, wzbogaconej o przyprawy ziołowe, które są skarbnicą najcenniejszych substancji. . W związku z tym Fundacja im. K. A.F. serii wykładów organizowanych przez fundację pod hasłem "Harmonia ducha i ciała wg św. Hildegardy, doktora Kościoła." Wykłady poprowadzi Jolanta Zajdel. Wykładowca medycyny żywieniowej wg świętej Hildegardy. Certyfikowany doradca medycyny św. Hildegardy. Aktywnie popularyzuje i promuje postać i dzieła świętej Hildegardy jako członek Międzynarodowych Towarzystw Miłośników św. Hildegardy z Bingen. W Polsce piastuje funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Przyjaciół św. Hildegardy. Jest pomysłodawcą i współautorką Rekolekcji z postem Świętej Hildegardy. Zapraszamy w najbliższą środę 7 listopada na godz. 19:00 na wykład pt."Filary zdrowia wg. św. Hildegardy, doktora Kościoła". Wstęp wolny.

9. Za tydzień jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace inwestycyjne, które zostały wykonane (elewacja wewnętrzna) i które chcemy wykonać o ile pozwolą na to środki finansowe. Gdyby ktoś zechciał wspomóc finansowo nasze inwestycje, będę bardzo wdzięczny. Ofiary można składać w kopertach na tacę.


Ks. Proboszcz

MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.