Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z I Niedzieli Adwentu - 02.12.2018

Piotr Włusek | 02.12.2018, 13:15:37

1.W związku z pierwszą Niedzielą miesiąca, dziś po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

2. Dzisiejsza Niedziela jest I Niedzielą Adwentu. „Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu Jego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania” (Kal 39).

3. Msze święte (Roraty) będą odprawiane codziennie o godz. 7 w Kościele z wyjątkiem niedziel. Do wspólnej modlitwy zachęcam wszystkich parafian a w sposób szczególny dzieci. Ze względu na Msze roratnie o godz. 7 nie będzie Mszy św. o godz. 8.

4. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się 16 grudnia w niedzielę a zakończą się we wtorek 18 grudnia.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.15 do 18. Po Mszy św. o godz. 18 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

6. Serdecznie zapraszam 8 grudnia o godz. 12 na Godzinę Świętą, która będzie miała miejsce przy wystawionym Najświętszym Sakramencie w kaplicy. Będzie to godzina indywidualnej modlitwy.

7. W najbliższą sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym Kościele będą odprawiane o godz. 7 i 18.

8. Za tydzień w drugą Niedzielą Adwentu, obchodzić będziemy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. przed Kościołem, będzie można złożyć ofiary na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.

9. Również w najbliższą niedzielę jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace inwestycyjne, które wykonamy w naszym Kościele i w Domu parafialnym m. in. na dokończenie prac wewnątrz Kościoła.

10.  Z posługą sakramentalną do chorych, udamy się wyjątkowo 22 grudnia w sobotę.

11.   Począwszy od najbliższej niedzieli w każdą Niedzielę Adwentu w korytarzu przy wejściu do Domu parafialnego, Akcja Katolicka będzie zbierała ofiary na rzecz ubogich z naszej parafii. Będą rozprowadzane opłatki i świece caritas.

12.   Fundacja Przyjaciele Alego zaprasza na kolejny wykład z cyklu: „Harmonia ducha i ciała według św. Hildegardy, doktora Kościoła”. Najbliższy wykład odbędzie się w środę 5 grudnia o godz. 19.00 w salce na plebanii. Wykład wygłosi Jolanta Zajdel. Poruszy temat: „Jakie zabiegi dla poratowania zdrowia poleca św. Hildegarda”.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.