Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z III Niedzieli Zwykłej - 27.01.2019

Piotr Włusek | 28.01.2019, 10:16:59

1.  Dziś o godz. 9.30 odbędzie się 11. Koncert organowy w wykonaniu pana Jana Królaka naszego organisty. Podczas koncertu zaplanowane jest również wspólne śpiewanie polskich kolęd i pastorałek. Będzie można złożyć ofiary na rzecz renowacji i konserwacji organów piszczałkowych w naszym kościele. Zapraszam na koncert.

2.  W najbliższy czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.30 do 18. Po Mszy św. o godz. 18 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

4.  W najbliższą sobotę 2 lutego br. obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte z kazaniami w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 8, 10 i 18. Podczas każdej Eucharystii odbędzie się obrzęd pobłogosławienia i poświęcenia gromnic. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, będą przeznaczone na potrzeby zakonów klauzurowych. Bardzo proszę o umieszczenie na gromnicach osłonek ażeby nie zanieczyścić kościoła woskiem.

5.  Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Tego dnia po Mszy wieczornej w kaplicy, odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20. W tym dniu udamy się z posługą sakramentalną do chorych.

6.  W imieniu wszystkich potrzebujących, Akcji Katolickiej oraz własnym, serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom i Darczyńcom za wsparcie finansowe i rzeczowe. Udało nam się zabrać 4043 zł. Dziękuję za wsparcie wszystkim zbierającym datki, kupującym produkty, pakującym paczki i rozwożącym je do potrzebujących, naszej parafii za wsparcie logistyczne oraz księdzu Proboszczowi za wolę kontynuowania akcji. Udało nam się rozdać 56 paczek.

7.  W dniach 10 – 20 lipca 2019 r. organizujemy wakacyjny wyjazd. W tym roku jedziemy nad morze do miejscowości Rowy. Są jeszcze wolne miejsca. Na wyjazd zapraszamy: dzieci, młodzież oraz całe rodziny. Koszt wyjazdu wynosi 1400 zł (dzieci do lat 3 jadą za darmo). Szczegółowe informacje u ks. Wojciecha oraz na stronie internetowej www.maszt-rowy.pl.

8.  Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii (kolędę). W czasie wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczynamy wspólną modlitwą, rozmawiamy z kapłanem na temat wiary i spraw odwiedzanej rodziny. Po zakończeniu kolędy bardzo proszę o towarzyszenie księdzu przez przedstawiciela rodziny w przejściu do kolejnej rodziny. Gdyby ktoś zechciał przyjechać po księży i po zakończeniu kolędy odwieźć, bardzo proszę o zgłoszenie się dziś do zakrystii. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na odnowienie elewacji zewnętrznej kościoła i na „kolędę”. W tym tygodniu program kolędy przedstawia się następująco:

28.01. (poniedziałek)

- godz. 15.30 – Izabelin, ul. Końcowa, Krzywickiego i Kuncewicza (jeden ksiądz). Rozpoczęcie kolędy od ul. Końcowej;

- godz. 15.30 – Izabelin, ul. Chodkiewicza i Zakątna (jeden ksiądz). Rozpoczęcie kolędy od ul. Chodkiewicza;

- godz. 15.30 – Izabelin, ul. Kopernika (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od końca ulicy.

29.01. (wtorek)

- godz. 15.30 – Izabelin, ul. Skrzyneckiego (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od końca ulicy;

- godz. 15.30 – Izabelin, ul. Langiewicza nr 28 – 66 (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od nr 66;

30.01. (środa)

- godz. 15.30 – Izabelin, ul. Świerkowa i Al. Dębów (jeden ksiądz); Rozpoczęcie od Al. Dębów;

- godz. 15.30 – Izabelin, ul. Prądzyńskiego (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od końca ulicy;

- godz. 15.30 – Izabelin, ul. Tetmajera (jeden ksiądz). Rozpoczęcie
od końca ulicy;

31.01. (czwartek)

- godz. 15.30 – Truskaw, ul. Południowa od nr 58 do końca ulicy. Rozpoczęcie od nr 58;

- godz. 15.30 – Truskaw, ul. Bociania, Bobrowa, Łosia oraz Łabędzia (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od ul. Bociania. Gdyby do godz. 18 kolęda nie była ukończona, ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej nastąpi od godz. 19.

  Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.