Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z VII Niedzieli Zwykłej - 24.02.2019

Piotr Włusek | 23.02.2019, 23:14:52

1.W dniu jutrzejszym kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2. Również tego dnia 25 lutego o godz. 16, odbędzie się Modlitewne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Serdecznie zapraszam.

3.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.30 do 18. Po Mszy św. o godz. 18 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

4. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Tego dnia po Mszy wieczornej w kaplicy, odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.

5. Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza zaprasza w najbliższą środę na godz. 19, na kolejny wykład z cyklu: „Harmonia ducha i ciała wg św. Hildegardy, doktora Kościoła”.

6. Dziś wieczorem ks. Jerzy zaprasza kandydatów do bierzmowania najpierw na Mszę św. o godz. 18, a po Eucharystii na spotkanie formacyjne.

7. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek będziemy chcieli uczestniczyć w Adoracji Krzyża. W związku z tym zapraszam Wszystkie osoby, które chcą i mogą włączyć się w przygotowanie tych nabożeństw na spotkanie organizacyjne z ks. Wojtkiem w najbliższy poniedziałek 25 lutego na godz. 18.45 w salce na plebanii.

8. W piątek 8 lutego tego roku w naszej parafii, w Izabelinie C, jedna z rodzin została okrutnie doświadczona przez los, spłonął niemal doszczętnie ich dom. Młodzi ludzie z małymi dziećmi kilka dni wcześniej przeprowadzili się do niego. Wyremontowali stary, użytkowany wcześniej dom i nawet nie zdążyli jeszcze do końca rozpakować pudeł z rzeczami. Żywioł strawił dorobek ich dotychczasowego życia. Kierując się potrzebą serca i ludzkiej solidarności, proszę u udzielenie wsparcia finansowego pogorzelcom. Liczę, że wspólnymi siłami uda nam się wspomóc poszkodowaną rodzinę. Za każdy gest z Państwa strony, składam serdeczne Bóg zapłać. Dziś po każdej Mszy św. na ten cel będzie można złożyć ofiary do puszek przed kościołem.

9.Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W czasie wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczynamy wspólną modlitwą, rozmawiamy z kapłanem na temat wiary i spraw odwiedzanej rodziny. Po zakończeniu wizyty bardzo proszę o towarzyszenie księdzu przez przedstawiciela rodziny w przejściu do kolejnej rodziny. Gdyby ktoś zechciał przyjechać po księży i po zakończeniu wizyty odwieźć, bardzo proszę o zgłoszenie się dziś do zakrystii.Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na odnowienie elewacji zewnętrznej kościoła. Od poniedziałku do piątku wizyta duszpasterska rozpoczyna się zawsze od godz. 15.30, natomiast w sobotę od godz. 9. W tym tygodniu program przedstawia się następująco:

25.02. (poniedziałek)  

- Hornówek – ul. Polna (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od końca ulicy;

26.02. (wtorek)

- Hornówek, ul. Sadowa (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od końca ulicy;

- Hornówek, ul. Rolna nr 2 – 19 (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od nr 19

27.02. (środa)

- Hornówek, ul. Rolna nr 20 – 31 (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od nr 31;

- Izabelin, ul. 3 Maja nr parzyste 2 – 38 (jeden ksiądz).

Rozpoczęcie od nr 2;

28.02. (czwartek)  

- Hornówek, ul. Rolna nr 32 – 51 (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od nr 51

- Izabelin, ul. 3 Maja nr parzyste 48 – 76B (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od nr 48;

02.03. (sobota)

- Hornówek, ul. Pietkiewicza (dwóch księży); Jeden ksiądz rozpocznie od początku ulicy, drugi od końca;

- Izabelin, ul. 3 Maja nr parzyste 78 – 118 (jeden ksiądz); Rozpoczęcie od nr 78.   

 Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.