Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z VIII Niedzieli Zwykłej - 03.03.2019

Piotr Włusek | 02.03.2019, 18:47:52

1.W dniach 3 – 9 marca br. będziemy przeżywali 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Proszę o podjęcie w tym tygodniu różnych form modlitwy w intencji trzeźwości narodu.

2. Od 6 marca Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione w kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Podczas każdej Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa i posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

3. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu będą trwały Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

4. Serdecznie zachęcam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: - w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15, natomiast dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00. - w każdą niedzielę o godz. 11.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Za udział w tym nabożeństwie we wszystkich kościołach w Polsce można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można również zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W każdy piątek Wielkiego Postu na godz. 20.15, bardzo serdecznie zapraszam na Adorację Krzyża. Będziemy się starali, aby był to czas pochylenia się nad sobą i swoim życiem.

6. Przypominam przepisy postne: w Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików ścisły post, tzw. wstrzemięźliwość polegająca na powstrzymywaniu się od pokarmów mięsnych i post, czyli spożywanie pokarmów raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu. Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową. Post obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich, między 18 a 60 rokiem życia. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie piątki i w czasie Wielkiego Postu.

7. W najbliższy czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. W najbliższy piątek 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Paniom ofiarujemy dar modlitwy i życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa.

9. Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza zaprasza na cotygodniowe bezpłatne spotkania grupy wsparcia dla osób uzależnionych od alkoholu w każdy piątek w godzinach 17-19.

10.   Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza zaprasza w najbliższą środę 6 marca o godz. 19 na rozważanie Słowa Bożego. Zapraszam wszystkich chętnych, którzy pragną zgłębić fragment Ewangelii wg św. Mateusza, który odpowiada na pytanie: „Jak miłować nieprzyjaciół?”.

11.   Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, ofiary złożone za tydzień będą przeznaczone na rzecz prac inwestycyjnych, które wykonamy w naszym kościele (elewacja zewnętrzna kościoła).

12.   Moi drodzy, chciałem Wam wszystkim bardzo podziękować za Wasze jak zawsze ogromne serca, dzięki którym możemy wesprzeć Rodzinę Ani i Karla, mieszkańców naszej Parafii, którym 8 lutego spłonął dom. Zebraliśmy 12 tys. 720 zł. 91 gr. Wszystkie pieniądze zostaną przekazane Rodzinie. Bardzo się cieszę, że mam tak fantastycznych Parafian.

13.  Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W czasie wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczynamy wspólną modlitwą, rozmawiamy z kapłanem na temat wiary i spraw odwiedzanej rodziny. Po zakończeniu wizyty bardzo proszę o towarzyszenie księdzu przez przedstawiciela rodziny w przejściu do kolejnej rodziny. Gdyby ktoś zechciał przyjechać po księży i po zakończeniu wizyty odwieźć, bardzo proszę o zgłoszenie się dziś do zakrystii. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na odnowienie elewacji zewnętrznej kościoła. Od poniedziałku do piątku wizyta duszpasterska rozpoczyna się zawsze od godz. 15.30, natomiast w sobotę od godz. 9. Przepraszam, że w środę i czwartek na ul. 3 Maja w Izabelinie oraz w sobotę na części ulicy Pietkiewicza w Hornówku nie odbyła się wizyta duszpasterska. Mieszkańcy tych ulic zostali o tym wcześniej powiadomieni. W tym tygodniu program przedstawia się następująco:

04.03. (poniedziałek)  

- Izabelin, ul. 3 Maja nr parzyste 2 – 18 (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od nr 18.

- Izabelin, ul. 3 Maja nr parzyste 24A – 76B (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od nr 76B.

- Izabelin, ul. Sienkiewicza (rodziny należące do naszej parafii) oraz ul. 3 Maja – numery nieparzyste 9 – 75 (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od rodzin zamieszkałych przy ul. Sienkiewicza.

09.03. (sobota) 

- Hornówek, ul. Pietkiewicza nr 22 – 44 (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od nr 44.

Tego dnia kończymy wizytę duszpasterską. Parafian, którzy z różnych względów nie mogli przyjąć księdza w wyznaczonym terminie a chcieliby to uczynić, proszę o kontakt z księdzem Proboszczem, ewentualnie z księdzem Wojciechem. Po ustaleniu godzin, odwiedzimy te rodziny w najbliższą sobotę 9 marca od godz. 9.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.