Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z I Niedzieli Wielkiego Postu - 10.03.2019

Piotr Włusek | 10.03.2019, 11:03:33

1.Serdecznie zachęcam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:
- w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15, natomiast dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00. O godz. 20.15 Adoracja Krzyża;

- w każdą niedzielę o godz. 11.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Za udział w tym nabożeństwie we wszystkich kościołach w Polsce można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można również zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W środę, 13 marca br. będziemy obchodzimy Święto Papieskie i 6. rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. Jednocześnie będziemy dziękowali Panu Bogu za 100-lecie powstania Konferencji Episkopatu Polski i 100-lecie nawiązania pełnych stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską. Z tej racji, tego dnia o godz. 17.30, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka. Mszy Świętej będzie przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Pierto Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.

3. W najbliższą środę 13 marca zapraszam na Mszę Świętą w intencji o rychłą beatyfikację ks. Aleksandra Fedorowicza.

4. Za tydzień w niedzielę 17 marca o godz. 19.15 w „Kawiarence u Przyjaciół” w Zakładzie dla Niewidomych w Laskach” odbędzie się wykład pt. „Kardynał Wyszyński – duchowy ojciec wspólnoty życia konsekrowanego.

5. II Niedziela Wielkiego Postu Ad Gentes czyli najbliższa, jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Modlitwą, cierpieniem w intencji misji oraz ofiarami wyrazimy braterską solidarność z ponad 2000 tys. naszymi misjonarkami i misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości Boga i bliźniego w 99 krajach misyjnych. Po każdej Eucharystii odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi w świecie.

6. W najbliższą niedzielę ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszek umieszczonych pod chórem.

8.Spotkanie Misji św. Teresy, odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii.

9. Przy Urzędzie Gminy Izabelin (pod wiatą rowerową) został utworzony punkt dzielenia się żywnością. Jest to duża chłodziarka gdzie można pozostawić żywność lub coś sobie z niej zabrać. „Punkt dzielenia się żywnością” ma być rozwiązaniem na wyrzucanie żywności i jednocześnie wsparciem osób potrzebujących. Pamiętaj, że korzystasz z produktów na własną odpowiedzialność. Punkt ten nie jest tylko dla osób socjalnych, ale dla wszystkich przechodzących i chcących się pożywić.

10.   Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Podsumowanie nastąpi w najbliższym czasie.

    Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.