Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z II Niedzieli Wielkiego Postu - 17.03.2019

Piotr Włusek | 18.03.2019, 08:03:20

 

1.Dzisiejsza - II Niedziela Wielkiego Postu Ad Gentes, jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Modlitwą, cierpieniem w intencji misji oraz ofiarami wyrazimy braterską solidarność z ponad 2000 tys. naszymi misjonarkami i misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości Boga i bliźniego w 99 krajach misyjnych. Po każdej Eucharystii odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi w świecie.

2.Dziś wieczorem w „Kawiarence u Przyjaciół” w Zakładzie dla Niewidomych w Laskach o godz. 19.15 odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu „Akademia Kampinoska. Poznaj nauczanie Prymasa Tysiąclecia”.

3.W najbliższy wtorek obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

4.Serdecznie zachęcam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu.

5.Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszek umieszczonych pod chórem.

6.Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza zaprasza na bezpłatne konsultacje psychologiczne we wtorek 19 marca w godzinach 20-21. Spotkania wsparcia dla osób i rodzin, których dotknął problem alkoholizmu, odbywają się w każdy piątek w godz. 17-19. W najbliższą środę 20 marca odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o beatyfikację ks. Aleksandra Fedorowicza, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18 i potrwa do godz. 20.30.

7.W najbliższy czwartek 21 marca o godz. 17 w Kościele zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. i ich rodziców. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.

8.Za tydzień w niedzielę 24 marca po Mszy św. o godz. 18, odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Ponieważ jest to dzień przed uroczystością Zwiastowania Pańskiego będzie to spotkanie modlitewne – różaniec pod płaszczem Maryi – Matki Bożej z Guadalupe.

9.Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza „Przyjaciele Alego” zaprasza na rodzinne warsztaty artystyczne: „Stwórz własny niepowtarzalny wielkanocny koszyczek”. Celem warsztatów jest stworzenie okazji do przeżywania radości ze wspólnej rodzinnej twórczości. Warsztaty odbędą się 24 marca po Mszy św. dla dzieci w salce parafialnej. Wstęp wolny.

10.  Po awarii poprzedniego kilkuletniego rzutnika, który wyświetlał teksty w naszym kościele, został zakupiony i zamontowany nowy rzutnik. Jego koszt wyniósł 1660,50 zł.

  Ks. Proboszcz

MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.