Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z IV Niedzieli Wielkiego Postu - 31.03.2019

Piotr Włusek | 31.03.2019, 16:28:30

1.W dniu dzisiejszym rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Zakończą się w środę 3 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Henryk Otremba razem ze Wspólnotą Emmanuel. Serdecznie witamy w naszej parafii. Porządek rekolekcji wielkopostnych w dniu dzisiejszym przedstawia się następująco:

- 8.30– Msza św. z nauką dla dorosłych

- 10.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych - po tej Mszy św. Gorzkie żale

- 11.30 – Msza św. z nauką dla dzieci

- 12.45 – Msza św. z nauką dla dorosłych (suma)

- 18.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży

Najbliższa środa będzie dniem spowiedzi rekolekcyjnej. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić 15 min przed każdą Mszą św. i w czasie Eucharystii. Ofiary złożone na tacę we wtorek i w środę, będą przeznaczone na cele ewangelizacyjne prowadzone przez księdza Henryka Otrembę oraz Wspólnotę Emmanuel. Program rekolekcji na wtorek i środę zostanie przedstawiony w dniu jutrzejszym. Jest on również umieszczony w gablocie przed kościołem i na stronie parafii.

W jutrzejszym 1 kwietnia, program rekolekcji przedstawia się następująco:

- 8:30 – Spotkanie dla klas 0-3

- 10.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

- 11.15 – Spotkanie dla klas 4-6

- 12.30 – Spotkanie z nauką dla 7 i 8 kl. szkoły podstawowej oraz 3 kl. gimnazjum

- 18.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Msza św. o godz. 8 według porządku w naszej parafii, będzie codziennie sprawowana ale bez kazania.

2.  Dziś o godz. 19 (po Mszy św. wieczornej) zapraszam na wieczór wspomnień z ks. Alim. W trakcie spotkania kandydaci do bierzmowania wraz z rodzicami czytać będą świadectwa o życiu ks. Alego. Wspomnienia przeplatane będą muzyką klasyczną w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej i Teatru Wielkiego. Gościem specjalnym będzie Ryszard Morka. W następną niedzielę – 7 kwietnia – Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza zaprasza na godz. 15 do Centrum Kultury Izabelin na film pt. „Przyjaciele Księdza Alego”.

3.  W dniu dzisiejszym w naszej Ojczyźnie nastąpiła zmiana czasu z zimowego na letni.

4. We wtorek, 2 kwietnia br., w 14. rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, na Placu Piłsudskiego o godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne, organizowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II. W spotkaniu będzie uczestniczył ks. kard. Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Zapraszam wszystkich wiernych do udziału w czuwaniu i wspólnej modlitwie.

5. Zachęcam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:
- w niedzielę o godz. 11 Gorzkie żale;

- w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15, natomiast dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00. O godz. 20.15 Adoracja Krzyża;

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Będzie można przystąpić do sakramentu pokuty w czasie Mszy św. o godz. 18, ponieważ dwa dni wcześniej będzie miała miejsce spowiedź święta na zakończenie rekolekcji wielkopostnych.

7. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Tego dnia po Mszy wieczornej, odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20. Ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne do chorych udamy się w sobotę 13 kwietnia.

8. W najbliższą Niedzielę oraz Niedzielę Palmową, Akcja Katolicka będzie zbierała ofiary na paczki świąteczne, które będą przeznaczone dla najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii.

9. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszek umieszczonych pod chórem.

10.   Za tydzień oraz w Niedzielę Palmową przed kościołem będzie można nabyć palmy, które będzie rozprowadzała schola dziecięca z myślą o swoim funduszu.

11.  Zachęcam do udziału w konkursie własnoręcznie wykonanych palm. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach, tj. na największą i najładniejszą palmę. W konkursie mogą wziąć udział nie tylko dzieci i młodzież ale także całe rodziny lub inne grupy. Roztrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce w Niedzielę Palmową w czasie Mszy św. o 11.30.

12.  5 kwietnia 2019 r. organizowana będzie ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły na plakacie w gablocie.

13.   14 kwietnia w Niedzielę Palmową po Mszy św. wieczornej o godz. 18, zapraszam na Koncert wielkopostny z rozważaniami w wykonaniu Chóru parafialnego „Tibi Domine”.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.