Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z V Niedzieli Wielkiego Postu - 07.04.2019

Piotr Włusek | 07.04.2019, 18:10:47

1.Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza zaprasza dziś na godz. 15.00 do Centrum Kultury Izabelin na film pt. „Przyjaciele Księdza Alego”, który prezentuje działalność fundacji, jej wolontariuszy i sympatyków. Wstęp wolny.

2. Fundacja zaprasza także 9 kwietnia we wtorek w godz. 19-21 na bezpłatne konsultacje psychologiczne. W każdy piątek w godz. 17-19 odbywają się spotkania osób uzależnionych od alkoholu.

3. W najbliższą środę 10 kwietnia przypada 9 - rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Pamiętajmy w modlitwach o ofiarach tego tragicznego wydarzenia.

4. W najbliższy piątek, po Mszy św. sprawowanej o godz. 18 w Kościele w Lipkowie, odbędzie się nabożeństwo drogi krzyżowej na trasie Lipków – Izabelin, które zakończy się w naszym kościele. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dzieci w tym dniu, tradycyjnie będzie miało miejsce o godz. 17.15. Nie będzie nabożeństwa drogi krzyżowej dla dorosłych i adoracji Krzyża.

5. W dniu dzisiejszym i w Niedzielę Palmową przy wejściu do Domu Parafialnego, Akcja Katolicka będzie zbierała ofiary na paczki świąteczne, które będą przeznaczone dla najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii.

6. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Palmową. Na początku każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd pobłogosławienia i poświęcenia palm.

7. Zachęcam do udziału w konkursie własnoręcznie wykonanych palm. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach, tj. na największą i najładniejszą palmę. W konkursie mogą wziąć udział nie tylko dzieci i młodzież ale także całe rodziny lub inne grupy. Roztrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce w Niedzielę Palmową w czasie Mszy św. o 11.30.

8. Dziś i za tydzień przed kościołem będzie można nabyć palmy, które będzie rozprowadzała schola dziecięca z myślą o swoim funduszu.

9. 14 kwietnia w Niedzielę Palmową po Mszy św. wieczornej o godz. 18, zapraszam na Koncert wielkopostny z rozważaniami w wykonaniu Chóru parafialnego „Tibi Domine”. W czasie koncertu będzie można złożyć ofiary na nowe mikrofony dla zespołów wokalnych śpiewających w naszej parafii.

10.   Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszek umieszczonych pod chórem.

11.   Ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne do chorych udamy się w sobotę 13 kwietnia.

12.   Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, ofiary złożone za tydzień będą przeznaczone na rzecz prac inwestycyjnych, które wykonamy w naszym kościele (m. in. na elewację zewnętrzną kościoła).

    Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.