Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z Niedzieli Męki Pańskiej - 14.04.2019

Piotr Włusek | 13.04.2019, 22:19:43

1. Dziś Niedziela Palmowa. Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. Na początku każdej Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd pobłogosławienia i poświęcenia palm. W czasie Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na największą i najładniejszą palmę. Przed kościołem można nabyć palmy, które rozprowadza schola dziecięca z myślą o swoim funduszu.

2. Również dziś wieczorem o godz. 19.00, odbędzie się Koncert wielkopostny z rozważaniami w wykonaniu Chóru parafialnego „Tibi Domine”. W czasie koncertu będzie można złożyć ofiary na nowe mikrofony dla zespołów wokalnych śpiewających w naszej parafii. Serdecznie zapraszam.

3. Wójt Gminy Izabelin oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej serdecznie zapraszają Seniorów i osoby samotne z Gminy Izabelin na tradycyjne spotkanie wielkanocne które odbędzie się dnia 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) o godz. 13.00 w Sali widowiskowej Centrum Kultury Izabelin.

4. Próba dzieci przed I Komunią św. odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 16.30 (w kaplicy).

5. Wierni, którzy chcieliby jeszcze skorzystać z sakramentu pokuty, mogą to uczynić w najbliższy wtorek od godz. 17.00 do 19.00.

6. Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza zaprasza w środę 17 kwietnia w godz. 19-21 na bezpłatne porady adwokackie, natomiast w Wielki Piątek w godz. 14.30-15.30 Wspólnota Kościoła Domowego i Fundacja zapraszają do kościoła na czuwanie modlitewne.

7. Składam serdeczne podziękowania za dar wspólnej modlitwy podczas Drogi Krzyżowej na trasie Lipków – Izabelin.

8. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary do Bożego Grobu. Gdyby ktoś zechciał jeszcze złożyć ofiarę na ten cel, można to uczynić składając datek do puszek umieszczonych pod chórem.

9. Dziś przed Kościołem Akcja Katolicka zbiera ofiary na pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

10.  Tydzień po Wielkanocy w Niedzielę, która jest świętem Miłosierdzia Bożego, zostanie podsumowana w kilku zdaniach wizyta duszpasterska i przedstawiona sprawa dotycząca elewacji zewnętrznej naszego Kościoła.

11.  Święte Triduum Paschalne

„Ponieważ dzieło odkupienia ludzi i doskonałego uwielbienia Boga Chrystus dokonał przez paschalne misterium swojej błogosławionej Męki, przez które umierając zniweczył naszą śmierć i zmartwychwstając przywrócił nam życie. Święte Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt roku liturgicznego. Takie znaczenie jak niedziela ma w roku liturgicznym Uroczystość Wielkanocy. Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się od Wieczornej Mszy Wieczerzy Paschalnej, ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i kończy się Nieszporami Zmartwychwstania Pańskiego”

·  Wielki Czwartek – wraz z całym kościołem obchodzimy pamiątkę tego dnia, w którym nasz Pan Jezus Chrystus zasiadł ze swoimi uczniami do stołu, aby podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowić Kapłaństwo i Najświętszą Ofiarę Eucharystyczną. Liturgia w Wielki Czwartek rozpoczyna się o godz. 19.00. Po modlitwie po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ołtarza przechowania tzw. Ciemnicy.

·  Wielki Piątek Męki Pańskiej – od najdawniejszych czasów Kościół powstrzymuje się w tym dniu od sprawowania Ofiary Eucharystycznej. W Wielki Piątek nasz Pan Jezus Chrystus wziął na swe ramiona krzyż i poniósł na nim śmierć dla naszego zbawienia. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym Kościele o godz. 19.00. Wszyscy uczestniczący w liturgii składają hołd jednemu krzyżowi. Można zyskać odpust zupełny za udział w adoracji i ucałowaniu Krzyża podczas celebracji Pamiątki Męki i Śmierci Pana. „W Wielki Piątek, a jeśli to możliwe w Wielką Sobotę, aż do Wigilii Paschalnej wszędzie zachowuje się post paschalny” tj. powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Ofiary złożone podczas adoracji Krzyża będą przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. Na zakończenie obrzędów liturgii Wielkiego Piątku, zostanie zaśpiewana jedna część Gorzkich żali.

·  Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Bardzo proszę o przyniesienie ze sobą świec, które będą potrzebne szczególnie przy odnowieniu przyrzeczeń chrztu świętego. Można zyskać odpust zupełny za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych podczas Wigilii Paschalnej. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie miało miejsce od godz. 9.00, co pół godziny do godz. 15.00. W tym dniu ministranci będą rozprowadzać przed kościołem wodę święconą zbierając ofiary na fundusz ministrancki.

12.   W czasie Świętego Triduum Paschalnego kancelaria parafialna będzie nieczynna.

13.   W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 rozpocznie się procesja rezurekcyjna, która jest uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego. Po procesji w intencji parafian i sympatyków naszego Kościoła zostanie odprawiona Msza św. rezurekcyjna. Bardzo proszę o zaangażowanie się w przygotowanie uroczystości: panów z asysty kościelnej, lektorów, ministrantów, szafarzy, dziewczynek do sypania kwiatów, strażaków, pań z Kół Żywego Różańca, III Zakonu Świeckich św. Franciszka, grupy modlitewne, oraz wszystkich parafian.

14.  W pierwszy dzień Wielkanocy nie będzie Mszy św. o godz. 8.30, natomiast w drugi dzień Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego.

15.   Księża posługujący w naszej parafii: parafianom, gościom i sympatykom naszego Kościoła życzą błogosławionych Świąt Wielkanocnych i Wesołego Alleluja. Szczęść Boże.

16.  Tradycyjnie jak co roku w II dzień Wielkanocy, naszą modlitwą ogarniemy Katolicki Uniwersytet Lubelski św. Jana Pawła II. Na rzecz KUL-u będą również przeznaczone ofiary złożone na tacę.

  Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.