Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z Poniedziałku w Oktawie Wielkanocy - 22.04.2019

Piotr Włusek | 27.04.2019, 21:37:31

1.Dziś drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.

2. Tradycyjnie jak co roku w poniedziałek w oktawie Wielkanocy, czyli dzisiaj naszą modlitwą ogarniamy Katolicki Uniwersytet Lubelski św. Jana Pawła II. Na rzecz KUL-u przeznaczone są również ofiary złożone na tacę.

3. W dniu jutrzejszym obchodzić będą swoje imieniny ks. Jerzy oraz ks. Wojciech. Pamiętajmy w swoich modlitwach o solenizantach.

4. W najbliższy piątek w oktawie Wielkanocy zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego można spożywać pokarmy mięsne.

5. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie zaśpiewamy koronkę do Bożego Miłosierdzia i zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji ofiar Katynia i katastrofy pod Smoleńskiem.

6. 24 kwietnia w środę i 25 kwietnia w czwartek o godz. 16.30 odbędą się próby dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W najbliższą środę o godz. 17.30 będzie miał miejsce odbiór strojów komunijnych.

7. W najbliższy czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza zaprasza w środę 24 kwietnia na godz. 19 na kolejny wykład z cyklu „Harmonia ducha i ciała wg św. Hildegardy, doktora Kościoła”

9. W bieżącym roku Koła Żywego Różańca i Kościół Domowy organizują pielgrzymkę na Śląsk do Prudnika (miejsce uwięzienia kard. Wyszyńskiego) oraz do sanktuarium na Górze Świętej Anny i w Piekarach. Termin 31 maja – 1 czerwca. Koszt wynosi 200 zł. Więcej informacji i zapisy u Pana Marka Świć. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to prosimy udać się do zakrystii po więcej informacji i kontakt do Pana Marka.

10.  Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna się tydzień miłosierdzia. Ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na Caritas.

   

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.