Parafia w Izabelinie

Słowo Księdza Proboszcza w sprawie odnowienia elewacji zewnętrznej naszego kościoła

Piotr Włusek | 27.04.2019, 21:42:04

Drodzy Parafianie,

w marcu b.r. w naszej parafii została zakończona kolęda. Zdecydowana większość rodzin zamieszkałych w naszej parafii, przyjęła kapłana przybywającego z wizytą duszpasterską. Dziękuję z całego serca za życzliwe przyjęcie, oczekiwanie na kapłana i odprowadzenie do sąsiadów.

W czasie odwiedzin kolędowych, dało się zauważyć jak w wielu sytuacjach realizują się wszystkie mądre słowa, opisujące wielkość i otwartość ludzkich serc. Została widoczna Wasza troska, z jaką podchodzicie do naszej Wspólnoty Parafialnej.

Wasz wysiłek Drodzy Parafianie przejawiał się w trosce, aby nasz Kościół był Domem – tym ciepłym i przyjaznym dla każdego człowieka bez wyjątku a jednocześnie z wielkim zrozumieniem i akceptacją przyjęliście konieczność odnowienia elewacji zewnętrznej naszego Kościoła.

Z całego serca składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel w kwocie 61 050,00 zł.

Moi Drodzy,

wiele rodzin deklarowało chęć pomocy materialnej poza wizytą duszpasterską. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o ile jest to możliwe, ażeby te ofiary na cel odnowienia elewacji zewnętrznej, przekazać na konto parafii, ewentualnie w kancelarii. Składam serdeczne Bóg zapłać i szczere podziękowania za modlitwę, pomoc materialną , dobre, życzliwe i pokrzepiające słowa.

Po spotkaniu z Radą Parafialną, została podjęta decyzja, iż zostaną wykonane następujące prace: odwodnienie, uszczelnienie i izolacja kościoła, naprawa części dachu oraz renowacja istniejącej elewacji. Szacunkowy koszt wynosi 300 tys. zł.

Rozpoczęcie pierwszego etapu prac, jest przewidziane w drugiej połowie maja b.r. i będzie polegał na wykonaniu odwodnienia, uszczelnienia i izolacji kościoła.

Ciąg dalszy prac będzie uzależniony od środków finansowych – jeśli uda się je zgromadzić prace będą kontynuowane w okresie wakacyjnym.

Raz jeszcze bardzo dziękuję za każde wsparcie modlitewne i materialne.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.