Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z II Niedzieli Wielkanocnej czyli Miłosierdzia Bożego - 28.04.2019

Piotr Włusek | 27.04.2019, 21:44:59

1.Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie zaśpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji ofiar Katynia i katastrofy pod Smoleńskiem. Dziś również rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

2. W dniu jutrzejszym obchodzimy dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

3. W najbliższy wtorek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. W najbliższą środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 11. Zachęcam do utrzymywania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

5. 2 maja, czyli w czwartek obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

6. 3 maja t.j. najbliższy piątek, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski. W tym dniu przypada również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojczyźnie i poległych w jej obronie.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta podczas każdej Mszy św. W piątkową uroczystość zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego można spożywać pokarmy mięsne.

8. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie majowym w kościele będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20. Wyjątkowo do chorych udamy się 11 maja w sobotę.

9. 1 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

10.   4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Prosząc wstawiennictwa Patrona Strażaków św. Floriana wypraszam dla Druhów ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Izabelinie i Laskach, oraz ich Rodzin obfitości Bożego błogosławieństwa. Składam serdeczne Bóg zapłać za trwanie przy Panu Jezusie i kościele. Szczęść Boże!

11.  W bieżącym roku Koła Żywego Różańca i Kościół Domowy organizują pielgrzymkę na Śląsk do Prudnika (miejsce uwięzienia kard. Wyszyńskiego) oraz do sanktuarium na Górze Świętej Anny i w Piekarach. Termin 31 maja – 1 czerwca. Koszt wynosi 200 zł. Więcej informacji i zapisy u Pana Marka Świć. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to prosimy udać się do zakrystii po więcej informacji i kontakt do Pana Marka.

12.  Zapraszam młodzież z naszej p w parafii na wakacje z Misją św. Teresy do malowniczej Kotliny kłodzkiej w terminie 17-24 sierpnia 2019 r. Zakwaterowanie w domu wczasowym „Kamela”. W programie: wyprawy w góry, turnieje sportowe, taniec, wzrost duchowy oparty na codziennej Eucharystii. Koszt wyjazdu to 950 zł. Szczegóły w gablocie i zakrystii.

13.  Funkcjonariusze Policji z Komendy w Starych Babicach, prowadzą czynności związane z kradzieżą wiązanek i kwiatów z naszego cmentarza. Osoby pokrzywdzone, proszone są o zgłoszenie się na Komendzie Policji w Starych Babicach, celem potwierdzenia kradzieży.

   

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.