Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z V Niedzieli Wielkanocnej - 19.05.2019

Piotr Włusek | 19.05.2019, 22:32:44

1.Dziś o godz. 11.30, dzieci które rok temu przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, będą obchodziły swoją uroczystość rocznicową.

2. Dziś na Mszę św. o godz. 18 zaproszeni są kandydaci do bierzmowania z rodzicami. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie organizacyjne.

3. Również dziś w kawiarence „U przyjaciół” o godz. 19.15 będzie miał miejsce wykład z cyklu „Akademia kampinoska. Poznaj nauczanie Prymasa Tysiąclecia”. Wykład wygłosi nasz ksiądz wikariusz, który poruszy temat: „Wojenne kazania majowe przyszłego Prymasa Polski”.

4. W najbliższy poniedziałek 20 maja o godz. 19.30 zapraszam na nabożeństwo majowe przy figurce w Sierakowie, natomiast w piątek 24 maja o godz. 19.30 przy figurce w Truskawiu.

5. W bieżącym roku Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę na Śląsk do Prudnika (miejsce uwięzienia kard. Wyszyńskiego) oraz do sanktuarium na Górze Świętej Anny i w Piekarach. Termin 31 maja – 1 czerwca. Koszt 200 zł. Więcej informacji i zapisy u Pana Marka Świć. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to prosimy udać się do zakrystii po więcej informacji i kontakt do Pana Marka.

6. Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza zaprasza na rozważanie Słowa Bożego. W najbliższą środę o godz. 19  w salce obok kaplicy odbędzie się spotkanie podczas którego będzie rozważany fragment Biblii pt: „Gdy się modlicie”.

7. Fundacja zaprasza również na rodzinne warsztaty artystyczne: „Suknia niebieskiej Mamy”. Przyjdź i zaprojektuj majową suknię dla Maryi i małego Jezuska. Oprawione w ramki prace dzieci będą mogły zabrać do domu i powiesić nad łóżkiem. Warsztaty odbędą się 26 maja po Mszy św. dla dzieci, ok. 12.30, w salce parafialnej. Wstęp wolny.

8. W następną niedzielę przy naszym Kościele będą kwestować wolontariusze Warszawskiego Koła Towarzystwa im. Ojca Pio. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc finansową i rzeczową dla najuboższych (paczki żywnościowe i wspieranie finansowo w opłatach świadczeń i realizacji recept) a także na potrzeby podopiecznych tutejszej Kuchni dla bezdomnych (codziennie wydaje się ok. 200 porcji gorącej zupy). Za dary serca Towarzystwo Ojca Pio składa serdeczne Bóg Zapłać i darczyńców zapewnia o pamięci modlitewnej.

9. W przyszłym tj. 2020 roku uroczystość I Komunii świętej odbędzie się 24 maja, natomiast rocznica I Komunii świętej będzie miała miejsce 31 maja.

10.  Składam serdeczne Bóg zapłać za dar ołtarza od rodziców dzieci które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św.

11.   Fundacja zaprasza na IV Piknik Rodzinny – AliRun – biegnij z ks. Alim, który odbędzie się 15 czerwca. Zapisy na biegi już się rozpoczęły. Zapraszamy do wpisywania się na listy startowe. Szczegóły na stronie: www.przyjacielealego.pl oraz na facebooku.

   

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.