Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z VI Niedzieli Wielkanocnej - 26.05.2019

Piotr Włusek | 25.05.2019, 23:29:16

1.Dziś obchodzimy Dzień Matki. Wyrażając wdzięczność naszym Mamom, ofiarujemy im dar modlitwy. Dla żyjących u Pana Boga wypraszamy zdrowie i obfitość Bożego Błogosławieństwa. Dla Zmarłych Mam, prosimy o życie wieczne.

2. Również dziś Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza zaprasza na rodzinne warsztaty artystyczne: „Suknia niebieskiej Mamy”. Przyjdź i zaprojektuj majową suknię dla Maryi i małego Jezuska. Oprawione w ramki prace dzieci będą mogły zabrać do domu i powiesić nad łóżkiem. Warsztaty odbędą się po Mszy św. dla dzieci, ok. 12.30, w salce parafialnej. Wstęp wolny.

3. W poniedziałek 27 maja od godz. 17 zapraszam na egzamin kandydatów do bierzmowania, który będzie miał miejsce w kancelarii i salce katechetycznej. Proszę aby kandydatom do bierzmowania towarzyszył jeden z rodziców. Pamiętajmy w modlitwie o naszej młodzieży. Jednocześnie przypominam, że 11 czerwca o godz. 18 nasza młodzież przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej z rąk Jego Eminencji ks. kard. Kazimierza Nycza – Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Jutro kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. 28 maja przypada Rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski.

5. W najbliższy piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.

6.Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą  miesiąca. Po mszy św. wieczornej i nabożeństwie odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20. Tego dnia również rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele nabożeństwa odprawiane będą o godz. 11, natomiast w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

7. Najbliższa niedziela będzie uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia przypada XII Święto Dziękczynienia. Odbywa się ono dokładnie w 40. Rocznicę rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Jednocześnie trwamy wszyscy w modlitwie o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za tych dwóch wielkich Pasterzy Kościoła – świętego Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski.

8. Po każdej Eucharystii za tydzień przed kościołem będzie miała miejsce zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum Narodu za wielkie dzieła Boże w naszej Ojczyźnie.

9. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę 8 czerwca.

10.   Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Prudnika, Góry św. Anny i Piekar. Termin 31 maja – 1 czerwca. Więcej informacji w zakrystii.

11.  Fundacja zaprasza na IV Piknik Rodzinny – AliRun – biegnij z
ks. Alim, który odbędzie się 15 czerwca. Zapisy na biegi już się rozpoczęły. Zapraszamy do wpisywania się na listy startowe. Szczegóły na stronie: www.przyjacielealego.pl oraz na facebooku.

12.  Dziś przy naszym Kościele będą kwestować wolontariusze Warszawskiego Koła Towarzystwa im. Ojca Pio. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc finansową i rzeczową dla najuboższych (paczki żywnościowe i wspieranie finansowo w opłatach świadczeń i realizacji recept) a także na potrzeby podopiecznych tutejszej Kuchni dla bezdomnych (codziennie wydaje się ok. 200 porcji gorącej zupy). Za dary serca Towarzystwo Ojca Pio składa serdeczne Bóg Zapłać i darczyńców zapewnia o pamięci modlitewnej.

  Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.