Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego - 02.06.2019

Piotr Włusek | 03.06.2019, 23:11:19

1.Dzisiejsza niedziela jest uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, a najbliższa Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.

2.W dniu dzisiejszym przypada XII Święto Dziękczynienia. Odbywa się ono dokładnie w 40. Rocznicę rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Jednocześnie trwamy wszyscy w modlitwie o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za tych dwóch wielkich Pasterzy Kościoła – świętego Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. Dziś po każdej Eucharystii przed kościołem będzie miała miejsce zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum Narodu za wielkie dzieła Boże w naszej Ojczyźnie.

3. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy odmawianie Nowenny do Ducha Świętego.

4. Od soboty rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie są odprawiane po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 11.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 16.30.

6. W przyszłą niedzielę kończy się okres Komunii Wielkanocnej.

7. Próby przed przyjęciem sakramentu bierzmowania przez młodzież naszej parafii, będą miały miejsce: 3 czerwca (poniedziałek) o godz. 19. W niedzielę 9 czerwca na Mszę św. godz. 18 zapraszam kandydatów, świadków i rodziców zaangażowanych w uroczystość. Po Eucharystii odbędzie się próba generalna.

8. W środę 5 czerwca kancelaria parafialna będzie nieczynna.

9. Fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza zaprasza na adorację w intencji o beatyfikację ks. Aleksandra Fedorowicza w najbliższą środę 5 czerwca zaraz po zakończeniu Mszy św. wieczornej i nabożeństwa czerwcowego. Adoracja odbędzie się w kaplicy i trwać będzie do godz. 20.

10.  Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę 8 czerwca.

11.  Fundacja zaprasza na IV Piknik Rodzinny – AliRun – biegnij z ks. Alim, który odbędzie się 15 czerwca. Szczegóły na stronie: www.przyjacielealego.pl oraz na facebooku.

12.   Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, ofiary złożone za tydzień będą przeznaczone na rzecz prac inwestycyjnych, które wykonamy w naszym kościele (na elewację zewnętrzną kościoła).

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.