Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z Uroczystości Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019

Piotr Włusek | 16.06.2019, 20:36:34

1.Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Trójcy Przenajświętszej, natomiast za tydzień Trójcy Przenajświętszej.

2. W dniu dzisiejszym odbędzie się uroczystość religijno-patriotyczna w 75. rocznicę tragicznych wydarzeń w Sierakowie 1944 r. Miejsce uroczystości: ul. gen. Romana Abrahama 26. Program: godz. 15.00 – Msza polowa w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie, 16.00 – składanie wieńców, 16.15 – przemówienia Gości, 16.30 – inscenizacja historyczna, 17.00 – wojskowa grochówka.

3.W czwartek 20 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w naszym Kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego, oprócz Eucharystii o godz. 12.45, której w tym dniu nie będzie. O godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji parafian, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji i przygotowanie ołtarzy według tradycji istniejącej w naszej parafii. Zapraszam do udziału we Mszy świętej i procesji, abyśmy publicznie wyznali wiarę w Jezusa Chrystusa, obecnego w Najświętszym Sakramencie. Proszę o udział wszystkie wspólnoty i grupy parafialne, asystę liturgiczną, strażaków, chór, dzieci komunijne i rocznicowe, oraz wszystkich parafian i sympatyków naszego Kościoła. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej, można zyskać odpust zupełny.

4. W najbliższą sobotę 23 czerwca o godz. 17 w Centrum Kultury Izabelin, odbędzie się spotkanie z misjonarką s. Michaelą Pawlik oraz promocja napisanej przez siostrę książki biograficznej.

5. Wójt Gminy Izabelin zaprasza mieszkańców naszej gminy na „Spotkanie Seniorów Powiatu Warszawskiego Zachodniego”, które organizowane jest przez Starostę i Stowarzyszenie „Między Wisłą a Kampinosem” w Julinku w dniu 23 czerwca 2019 r. W programie organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje, m.in. występy zespołu muzycznego, wspólne grillowanie, przejażdżki bryczkami po Puszczy Kampinoskiej, a także konkurs na najsmaczniejsze ciasto. Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Zapraszam 10 osób. Zapisy prowadzone będą dzisiaj w zakrystii przez ks. Proboszcza po Mszach (8.30, 10, 11.30, 12.45). Wyjazd planowany jest na godz. 13.00. Autokar zostanie podstawiony na parking Urzędu Gminy.

6.Rozpoczął się pierwszy etap prac przy naszym kościele, polegający na odwodnieniu świątyni. W trakcie wykonywania prac pojawiły się nieprzewidziane przeszkody, które komplikują dalsze działanie przedsięwzięcia. Ufam, że w ciągu najbliższych dni, ten etap zostanie zakończony. Wtedy dokładnie podam całkowity koszt wykonanej pracy wraz z materiałami. Przed nami kolejne etapy odnowienia elewacji kościoła. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o modlitwę i pomoc materialną szczególnie do tych parafian, którzy ją deklarowali w czasie kolędy. Jednocześnie składam serdeczne Bóg zapłać za dotychczas złożone ofiary.

 Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.