Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XII Niedzieli Zwykłej - 23.06.2019

Piotr Włusek | 23.06.2019, 15:15:40

1. Dziś podczas każdej Mszy św. homilię wygłosi ks. Przemysław z parafii p.w. Matki Bożej Pompejańskiej z Warszawy. Po Mszach świętych przed kościołem będzie można złożyć ofiary do puszek na rzecz budowy Kościoła pod tym wezwaniem. Gdyby ktoś zechciał nabyć obrazy z nowenną to będzie taka możliwość.

2. Od dzisiejszej niedzieli ze względu na wakacje do sierpnia włącznie nie będzie Mszy św. o godz. 12.45.

3. Od tego tygodnia przez okres wakacyjny Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-17.45.

4. Kontynuowane są prace w zakresie pierwszego etapu odnowienia zewnętrznej elewacji naszego kościoła, polegające na odwodnieniu naszej świątyni. Za modlitwę i składane ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

5. W dniu jutrzejszym obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6. W najbliższy czwartek kończymy oktawę Bożego Ciała. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się obrzęd pobłogosławienia i poświęcenia wianków.

7. 28 czerwca w piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można w tym dniu zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. W piątkową uroczystość zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego można spożywać pokarmy mięsne.

8. Tradycyjnie 27 czerwca w czwartek będzie przechodziła przez Izabelin pielgrzymka z Warszawy do Gietrzwałdu. W naszej parafii ok. godz. 13 pielgrzymi zatrzymają się na obiad. Zwracam się z uprzejmą prośbą o upieczenie ciasta i przygotowanie kompotu.

9. W najbliższą sobotę 29 czerwca obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 8 i 18. Ofiary złożone podczas Eucharystii będą przeznaczone na tzw. „Daninę św. Piotra”, czyli na rzecz Stolicy Apostolskiej.

     

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.