Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XVI Niedzieli Zwykłej - 21.07.2019

Piotr Włusek | 20.07.2019, 23:12:24

1.Składam serdeczne Bóg zapłać o. Leonowi i Parafianom za dar wspólnej modlitwy jaka miała miejsce w ubiegły poniedziałek w 54. rocznicę śmierci zmarłego w opinii świętości pierwszego proboszcza naszej parafii ks. Aleksandra Fedorowicza.

2. W najbliższy czwartek obchodzimy święto św. Jakuba, apostoła, natomiast w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z racji ich patronów.

3. W dniach 21 – 28 lipca 2019 obchodzony jest w Kościele w Polsce XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Z racji przypadającego w tym tygodniu dnia automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych, których patronem jest św. Krzysztof, będziemy w ich intencji modlili się w najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.00. Po Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. W czasie Mszy św. będziemy prosili Pana Boga by strzegł od niebezpieczeństw i darzył obfitym błogosławieństwem wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Będziemy też dziękować Panu Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże. Tę wdzięczność okażemy nie tylko przez modlitwę i uczestnictwo w Eucharystii, ale także poprzez udział w akcji „św. Krzysztof – jeden grosz za jeden km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy pracujących na różnych kontynentach”. Ofiary na ten cel, będzie można złożyć za tydzień po każdej Mszy św. do puszek przed kościołem.

4. Modlitewne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się 25 lipca br. o godz. 16. Serdecznie zapraszam.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 11 odbędzie się XII Koncert organowy w wykonaniu pana Jana Królaka naszego organisty. Będzie można złożyć ofiary na rzecz renowacji i konserwacji organów piszczałkowych w naszym kościele. Szczegóły na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszam.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.