Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XVII Niedzieli Zwykłej - 28.07.2019

Piotr Włusek | 04.08.2019, 16:08:22

1.W dniach 21 – 28 lipca 2019 obchodzony jest w Kościele w Polsce XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Z racji przypadającego w ubiegłym tygodniu dnia automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych, których patronem jest św. Krzysztof, będziemy w ich intencji modlili się dziś w czasie Mszy św. o godz. 10.00. Po Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. W czasie Mszy św. będziemy prosili Pana Boga by strzegł od niebezpieczeństw i darzył obfitym błogosławieństwem wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych
i podróżujących. Będziemy też dziękować Panu Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże. Tę wdzięczność okażemy nie tylko przez modlitwę i uczestnictwo w Eucharystii, ale także poprzez udział w Akcji św.  Krzysztof – jeden grosz za jeden km szczęśliwej jazdy na pojazdy dla polskich misjonarzy pracujących na różnych kontynentach. Ofiary na ten cel, będzie można złożyć dziś po każdej Mszy św. do puszek przed kościołem.

2. Dziś o godz. 11 odbędzie się XII Koncert organowy w wykonaniu pana Jana Królaka naszego organisty. Będzie można złożyć ofiary na rzecz renowacji i konserwacji organów piszczałkowych w naszym kościele. Serdecznie zapraszam.

3. 1 sierpnia w czwartek obchodzimy 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. w intencji żyjących i poległych powstańców zostanie odprawiona o godz. 8.00. Pamiętajmy również o Nich w naszych indywidualnych modlitwach. W godzinę „W” (17.00), zostaną włączone dzwony w naszym Kościele. Zatrzymajmy się w tym czasie na chwilę zadumy i modlitwy, składając w ten sposób hołd Powstańcom.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta w godz. 17-18. Podczas Mszy św. nie będzie możliwości skorzystania ze spowiedzi świętej. Po Mszy św. będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

5. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Po Eucharystii sprawowanej o godz. 18 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.

6. Zakończył się pierwszy etap prac zewnętrznej odnowy elewacji naszego kościoła polegających na odwodnieniu. Ciąg dalszy prac przewidziany jest na początek września br. O szczegółach poinformuję w najbliższą niedzielę.

7.Zgodnie z decyzją Księdza Kardynała Kazimierza Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego zostają przeniesieni do innych parafii: ks. Jerzy Jastrzębski i ks. Wojciech Wróblewski. Każdy kapłan odchodząc z miejsca pracy duszpasterskiej poprzez sprawowanie swojej posługi pozostawia dobro. Za dobro, które w naszej parafii było udziałem księdza Jerzego i księdza Wojciecha dziękujemy. Obydwaj księża podjęli decyzję, że podziękują Panu Bogu za dar kapłaństwa, ich posługę i obecność wśród nas 2 sierpnia br. w pierwszy piątek miesiąca sprawując Najświętszą Ofiarę o godz. 18. Po Eucharystii wierni będą mogli podziękować księżom, złożyć życzenia i zamienić kilka zdań. W dniu dzisiejszym oficjalnie podając do wiadomości decyzję
Księdza Kardynała na dalszą posługę kapłańską w parafiach do których księża zostali posłani, składam życzenia słowami z Księgi Liczb. Księże Jerzy, Księże Wojciechu: „Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem”. Szczęść Boże.

     

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.