Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XXII Niedzieli Zwykłej - 01.09.2019

Piotr Włusek | 03.09.2019, 11:19:36

1.Dziś przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych i pomordowanych w czasie wojny.

2. W związku z pierwszą niedzielą miesiąca, dziś po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

3. Od dziś ponownie będzie odprawiana Msza św. o godz. 12.45. Eucharystia o godz. 11.30 będzie sprawowana ze szczególnym udziałem dzieci i ich rodziców. Na Mszę św. odprawianą o godz. 18 w sposób szczególny zapraszam młodzież.

4. Zapraszam w dniu jutrzejszym uczniów ze Szkoły w Izabelinie na Msze św. o godz. 8 i 18, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego i katechetycznego. Zaproszenie to kieruję także do Dyrekcji, wszystkich Nauczycieli, Katechetów, Pracowników administracji oraz Rodziców. Na zakończenie każdej Mszy św. będą pobłogosławione książki i przybory szkolne.

5. Od dnia jutrzejszego kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 17-17.45 (poza pierwszym piątkiem miesiąca).

6. Wójt Gminy Izabelin zaprasza na uroczystości patriotyczne z okazji
75 rocznicy bitwy w Truskawiu. Uroczystości odbędą się w dniu jutrzejszym o godz. 18.30 na pętli autobusowej w Truskawiu, pod hasłem „Mieszkańcy Gminy Izabelin śpiewają (nie)zakazane piosenki”.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta będzie miała miejsce od godz. 17. Zachęcam także do Spowiedzi św. w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym.

8. W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

9. Za tydzień w niedzielę odbędą się uroczystości patriotyczne, upamiętniające wydarzenia w Truskawiu (godz. 9.30) oraz na polanie Pociecha (godz. 11). Szczegółowy program uroczystości wywieszony w gablocie przed kościołem.

10.  Pierwsza próba chóru parafialnego po wakacjach, odbędzie się
w przyszłą niedzielę o godz. 19.15 w salce na plebanii. Natomiast próby scholii dziecięcej, rozpoczną się od 7 września w sobotę o godz. 10. Serdecznie zapraszam.

11.  W dniach 20-21 września fundacja im. ks. Aleksandra Fedorowicza Przyjaciele Alego zaprasza na pielgrzymkę do Gietrzwałdu. W programie m.in. wspólna Eucharystia, zwiedzanie  Grunwaldu. Szczegółowy plan wraz z ceną oraz informacjami dotyczącymi zapisów na stronie www.przyjacielealego.pl oraz na facebooku. Koszt pielgrzymki to 190 zł za dwa dni. Zapisy w zakrystii lub u Pani Magdaleny Kamińskiej.

12.  Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, ofiary złożone za tydzień na tacę będą przeznaczone na rzecz prac inwestycyjnych, które wykonamy w naszym kościele (na elewację zewnętrzną kościoła).

13.  Zgodnie z Dekretem Księdza Kardynała Kazimierza Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego ks. Jacek Gomulski został mianowany wikariuszem w naszej Parafii. Księdza Jacka serdecznie witamy, zapewniamy o naszej życzliwości i gościnności, a nade wszystko ofiarujemy dar modlitwy. Życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii i w życiu osobistym. Szczęść Boże.

     

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.