Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XXIII Niedzieli Zwykłej - 08.09.2019

Piotr Włusek | 09.09.2019, 09:57:17

1.Dziś odbędą się uroczystości patriotyczne, upamiętniające wydarzenia w Truskawiu (godz. 9.30) oraz na polanie Pociecha (godz. 11). Szczegółowy program uroczystości wywieszony w gablocie przed kościołem.

2. Również dziś po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 w salce na plebanii odbędzie się pierwsza próba chóru parafialnego po wakacjach. Natomiast próby scholii dziecięcej, odbywają się w każdą sobotę o godz. 10. Serdecznie zapraszam nowe osoby, które pragną dołączyć do zespołów wokalnych działających przy naszej parafii aby wychwalać Pana Boga poprzez śpiew.

3. 14 września t.j. w najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu o godz. 16 dla upamiętnienia 80-rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej oraz ofiar egzekucji w puszczy kampinoskiej, odbędzie się uroczystość religijno-patriotyczna na Cmentarzu Mauzoleum w Palmirach. Mszę św. za poległych i pomordowanych będzie celebrował Jego Eminencja ks. Kazimierz Kardynał Nycz Metropolita Warszawski.

4. W niedzielę 15 września odbędą się w naszej gminie powszechne wybory sołtysów. Po raz pierwszy będziemy wybierać sołtysa w lokalu wyborczym, w głosowaniu tajnym, a nie jak dotychczas – na zebraniu wiejskim. Zachęcam do udziału w wyborach.

5. Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się kwesta, której celem będzie pozyskanie środków finansowych na zakup niezbędnych leków, co może przyczynić się do wydłużenia życia chorym na mukowiscydozę. Ze szczegółową informacją można zapoznać się w gablocie przed kościołem.

6. Wkrótce rozpoczną się prace związane z odnowieniem elewacji zewnętrznej naszego kościoła. Jak już ogłaszaliśmy wcześniej, konieczna jest wymiana sześciu okien z tyłu kościoła od strony cmentarza. Stare okna potrzebują wymiany z powodu fatalnego stanu co ma wpływ na ich nieszczelność. Na ich miejsce zostaną zamontowane nowe aluminiowe trzy szybowe okna firmy Yawal (czyt. Jawal), które spowodują oszczędność na ogrzewaniu i poprawią estetykę kościoła. Prawdopodobnie zostaną wykonane w bieżącym tygodniu, ponieważ wkrótce rozpoczną się prace związane z elewacją zewnętrzną. Gdyby ktoś z Państwa zechciał złożyć ofiarę na konkretne okno z możliwością umieszczenia na nim informacji o fundatorze, prosimy o kontakt w zakrystii. Łączny koszt wszystkich sześciu okien wynosi ok. 20 tys. zł.

     

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.