Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XXVI Niedzieli Zwykłej - 29.09.2019

Piotr Włusek | 29.09.2019, 22:56:56

1.Od najbliższego wtorku rozpoczynamy miesiąc październik, który jest poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 1100. W środę i w piątek na Mszę św. o godz. 18, a później na nabożeństwo, zapraszam dzieci i młodzież Również w środę zapraszam dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej i ich rodziców.

2. Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka, w październiku br. będziemy przeżywali Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Wydarzenie to ma służyć ożywieniu dzieła misyjnego Kościoła i włączeniu w nie każdego ochrzczonego człowieka. Najważniejszymi elementami tego szczególnego czasu, które podkreślił papież Franciszek, mają stać się: modlitwa, formacja i świadectwo misyjne.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od 1700.

4. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Po Mszy św. wieczornej, która zostanie odprawiona w kaplicy w Domu Parafialnym, będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się wyjątkowo w drugą sobotę miesiąca tj. 12 października.

5. W związku z remontem elewacji zewnętrznej kościoła i przygotowaniami do uroczystości odpustowych Msze św. poranne w dni powszednie będą odprawiane w kaplicy w Domu Parafialnym, natomiast Msze św. wieczorne, pogrzebowe i ślubna zostaną odprawione w kościele.

6. Nasza doroczna uroczystość odpustowa odbędzie się 6-tego października. Suma odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Wojciech Wróblewski, zostanie odprawiona o godz. 1245, po Mszy św. będzie miała miejsce procesja Eucharystyczna. Bardzo proszę o zaangażowanie się w uroczystość odpustową ministrantów, chór, grupy modlitewne i wszystkie zespoły parafialne oraz wszystkich parafian. Następnie odbędzie się piknik gminno-parafialny, na którym wystąpi m.in. p. Zenek Martyniuk. Z programem można zapoznać się na plakatach umieszczonych na terenie Gminy Izabelin oraz przy kościele. Z uwagi na harmonogram pikniku, Msza św. o godz. 1800, zostanie odprawiona o godz. 1830, za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszam.

Z całego serca dziękuję Gminie Izabelin za przygotowanie całego pikniku.

W związku z przygotowaniem pikniku, pragnę poinformować, że od godz. 1730 w sobotę 05.10.2019 r. do końca niedzieli nie będzie możliwe wjechanie i pozostawienie samochodów na terenie kościoła oraz wzdłuż ogrodzenia przy ul. 3 Maja. Parafian udających się na Msze św. w sobotę wieczorem oraz w niedzielę proszę o pozostawienie samochodów na parkingu naprzeciwko cmentarza lub w miarę możliwości skorzystanie z komunikacji autobusowej.

7. Od dnia dzisiejszego przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.