Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XXVII Niedzieli Zwykłej - 06.10.2019

Piotr Włusek | 05.10.2019, 23:24:03

1.W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość odpustową. Suma odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Wojciech Wróblewski, zostanie odprawiona o godz. 1245, po Mszy św. będzie miała miejsce procesja Eucharystyczna. Bardzo proszę o zaangażowanie się w uroczystość odpustową ministrantów, chór, grupy modlitewne i wszystkie zespoły parafialne oraz wszystkich parafian. Następnie odbędzie się piknik gminno-parafialny, na którym wystąpi m.in. p. Zenek Martyniuk. Z programem można zapoznać się na plakatach umieszczonych na terenie Gminy Izabelin oraz przy kościele. Z uwagi na harmonogram pikniku, Msza św. o godz. 1800, zostanie odprawiona o godz. 1830, za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszam. Z całego serca dziękuję Gminie Izabelin za przygotowanie całego pikniku. W związku z przygotowaniem pikniku, pragnę poinformować, że do końca dzisiejszego dnia nie będzie możliwe wjechanie i pozostawienie samochodów na terenie kościoła wzdłuż ogrodzenia przy ul. 3 Maja. Parafian udających się na dzisiejsze Msze św. proszę o pozostawienie samochodów na parkingu naprzeciwko cmentarza lub w miarę możliwości skorzystanie z komunikacji autobusowej.

2. Rozpoczął się miesiąc październik, który jest poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 1100. W środę i w piątek na Mszę św. o godz. 18, a później na nabożeństwo, zapraszam dzieci i młodzież Również w środę zapraszam dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej i ich rodziców.

3. W dniu jutrzejszym obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

4. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w najbliższą sobotę tj. 12 października.

5.W najbliższą niedzielę 13 października br. przypada XIX Dzień Papieski, który jest obchodzony pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” Po każdej Mszy św. przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary te będą przeznaczone na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk.

6. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020 a także na wypominki roczne i jednorazowe. W każdą niedzielę Msza święta o godz. 12.45 jako zbiorowa, będzie sprawowana w rożnych intencjach zamówionych przez wiernych.

7. Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na rzecz odnowy zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Można również składać je do puszek umieszczonych pod chórem w kruchcie kościoła i w kopertach na tacę. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwę i wsparcie materialne.

8. Fundacja Przyjaciele Alego – zaprasza chętne osoby do włączenia się w dzieła podejmowane przez Fundację. Serdecznie zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 7 października o godz. 19 do siedziby Fundacji.

9. Po przerwie wakacyjnej Fundacja wznowiła swoją działalność w zakresie wsparcia dla osób uzależnionych, porad adwokackich i konsultacji psychologicznych. Pomoc udzielana jest bezpłatnie. Osoby uzależnione spotykają się z terapeutą w każdy piątek o godz. 17, najbliższe konsultacje psychologiczne będą miały miejsce we wtorek 8 października w godz. 20-21, a porady adwokackie w środę 16 października w godz. 19-21. Kalendarz wszystkich dyżurów i konsultacji jest dostępny na stronie Fundacji oraz w gablocie.

10. Od października ruszyła nowa edycja Izabelińskiej Szkoły Ikon – szczegóły dostępne są na stronie Fundacji.        

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.